Vaata peasisu

Eestis paiknevad välisettevõtted laienevad jõudsalt

EASi ja KredExi ühendasutus
23. märts 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) välisinvesteeringute keskus näeb oma töös, et koroonakriisist hoolimata vaatavad Eestis paiknevad välisettevõtted tulevikku ja värbavad aktiivselt uusi töötajaid.

„Kuigi uute välisinvesteeringute osas on hetkel arusaadavatel põhjustel rahulikum, värbavad mitmed siin paiknevad välisettevõtted koroonaviiruse kiuste Eestis aktiivselt talente. See näitab usaldust Eesti madala bürokraatiataseme ning stabiilse majanduskeskkonna vastu,“ ütles EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Kaspar Kork.

2019. aastal kavandatud investeerimisprojektidest 10 protsenti on tühistatud ja 25 protsenti edasi lükatud. „Välisinvestorid ei tee üldiselt investeerimisotsust kohapeal käimata ning seetõttu prognoosime piirangute leevenedes ka uute investeeringute kasvu aasta teises pooles,“ sõnas Kork.

USA turvatarkvaraettevõtte Malwarebytesi jaoks oli Eesti esimene IT-arenduskeskus väljaspool USAd ning Eesti osutus valituks hea ettevõtluskultuuri, digikeskkonna ja asukoha tõttu. Malwarebytes otsib hetkel aktiivselt töötajaid ning plaanib selle aasta lõpuks Eestis värvata ligi 75 inimest. „Eesti on muutumas meie suurimaks arenduskeskuseks ja meie siinne meeskond on peaaegu kahekordistunud ja plaanime veelgi laieneda. Oleme suurendanud oma Tallinna kontoripinda ning otsime talendikaid tarkavarainsenere ja -arendajaid pea kõikidesse oma meeskondadesse,“ ütles Malwarebytes Eesti juht Fernando Francisco.

Eelmisel aastal laienes Nordea Eestis ligi 200 inimese võrra. Nordea Eesti üksuses töötab kokku üle 700 inimese, kes teenindavad Põhjamaade kliente ning pakuvad tugiteenuseid kogu Nordea Grupile. Koroona ajal tehti kiireid ümberkorraldusi töötamise ja suhtlemise viisides ning veelgi enam keskenduti digitaalsetele võimalustele ning automatiseerimise edendamisele. „Me oleme tõepoolest tänulikud, et vaatamata raskele koroona-aastale saime Eestis jõudsalt kasvada ning toetada oma põhjamaiseid kliente ilma igasuguste tõrgeteta. Ka sellel aastal plaanime Eestis jätkuvalt laieneda, milleks annab võimaluse nii meie klientide ja omanike usaldus kui ka Eesti innovaatiline ja paindlik ärikeskkond,“ ütles Nordea Eesti juht Tiina Käsi.

EASi välisinvesteeringute keskuse käesoleva aasta tegevuste fookuses on lisaks kõrge lisandväärtuse ja kapitalimahukate investeeringute Eestisse ärgitamise olemasolevate välisettevõtete hoidmine ja töökohtade säilitamine, kuid varasemast suurem tähelepanu on ka riskikapitali kaasamisel ja osaluste edasimüügitehingutel, kus välisinvestor aitab investeeritavas ettevõttes oma globaalse võrgustiku, kogemuse ja tehnilise võimekusega äri uuele tasemele viia.

Eelmisel aastal aitas EASi välisinvesteeringute keskus Eestisse tuua 160 miljoni euro väärtuses välisinvesteeringuid ja aitasid luua üle Eesti rohkem kui 800 kõrgepalgalist töökohta.

Jaga postitust

Tagasi üles