Vaata peasisu

Eesti trump Rootsi turul on tugevus erinevates tehnoloogiasektorites

EASi ja KredExi ühendasutus
27. oktoober 2022
2 min

Rootsi on Eesti jaoks üks olulisemaid kaubanduspartnereid ning Eestil on nutika liikuvuse, digitaliseerimise ja rohetehnoloogiate osas Rootsile palju pakkuda. Peaminister Kaja Kallase hiljutise Rootsi-külastuse eesmärk oligi kaasa aidata sellele, et nii Eesti kui Rootsi ettevõtjad ja eksperdid leiaksid vastastikku kasulikke kontakte ning koostöövõimalusi.

Göteborgi piirkonnast on saanud Rootsi autotööstuse süda, kus asub muuseas ka Volvo peakorter. Siin on esindatud kogu tootmise tarneahel, alates katserajatistest kuni ühendatud mobiilsusele ja kestlikkusele keskendunud teadus- ja arenduskeskuseni. Seetõttu on Göteborgist kujunenud Rootsis üks olulisemaid innovatsiooni, targa linna ja liikuvusega laiemalt tegelevaid keskuseid, mis on juba pikemat aega pakkunud Eesti ettevõtetele suurt huvi.

Peaministrit saatsid tema visiidil 15 cleantech ja nutika mobiilsusega tegeleva ettevõtte esindajat, kellele korraldati kohtumised selliste ettevõtetega ja organisatsioonidega, nagu Volvo, MobilityXLab, SEEL – The Swedish Transport Laboratory, AI Swedeni ja Göteborgi roheliste linnade tsooniga. Kogu transporditööstus, sealhulgas ka autotootjad, seisavad silmitsi suurte muutustega, eeskätt digitaliseerimise ja elektrimootorite osas. Eesti masinaehituse, elektroonika, salvestusseadmete ja IT-valdkonna ettevõtted võivad mängida nendes muutustes kriitilise tähtsusega rolli.

Fookuses on jätkuvalt tehnoloogiasektorid

Novembris korraldab EAS Stockholmis koostöös Soome ja Taaniga seminari ja mininäituse Eesti haridustehnoloogia edulugude esitlemiseks, Eestist on ettevõtetena kaasatud Cognuse, LaavaTech ja Triumf Health. Üritus pakub häid võimalusi kogemuste vahetamiseks teiste haridustehnoloogia ettevõtete ning võrgustumiseks Rootsi koolijuhtidega.

Samuti jätkub koostöö finantstehnoloogia suurüritusega Stockholm Fintech Week, mis toimub juba 2023. aasta veebruaris. Mullu osales konverentsil üle 700 ettevõtte, nende seas Eestist pärit Bankish, Salv, Cachet, Tuum, Cybernetica, SK.ID Solutions ning katusorganisatsioon FinanceEstonia.

Lisaks tasub Rootsi puhul silmas pidada ka teisi suuri messe, näiteks toimub novembris masina- ja metallitööstuse allhankijatele suunatud Elmia Subcontractor 2022 ning veebruari alguses mööblisektorile mõeldud Stockholm Furniture Fair.

Rootsi turust huvitatud ettevõtetel tasub igal juhul ühendust võtta EASi ekspordinõunikuga Rootsis.

Kristi Kivi Frimpong
Ekspordinõunik (Rootsis)

E-post: [email protected]
Tel: +46 723 758 394
Keeled: eesti keel, inglise keel, rootsi keel

Jaga postitust

Tagasi üles