Vaata peasisu

Eesti transpordivaldkonna ettevõtted otsivad Saksamaalt ärivõimalusi

EASi ja KredExi ühendasutus
15. oktoober 2021
2 min

Intelligentse transpordi koostöövõrgustiku ITS Estonia liikmetest koosnev äridelegatsioon külastas Saksamaal Hamburgis toimuvat konverentsi ITS World Congress, mis on maailma suurim nutika liikuvuse kongress. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga juhitud 50-liikmeline era- ja avaliku sektori esindajatest koosnev delegatsioon on Eestist läbi aegade suurim.

ITS World Congress pakub Eesti ettevõtetele arvukalt ärivõimalusi. „Hamburg on Saksamaa Smart City indeksis esimesel kohal ning plaanis on teha veelgi tihedamat koostööd tehisintellekti, digitaliseerimise ja tehnoloogiasiirde teemadel,“ ütles EASi Hamburgi välisesindaja Riina Leminsky.

Kongressil toimusid arutelud transpordi- ja liikuvusametiga edasiste ühisprojektide osas ning Eesti ettevõtted kohtusid Hamburgi liidumaa majandussenaatori Michael Westhagemanniga. „Läänemere piirkonna koostööl on Hamburgi kui hansalinna jaoks pikad traditsioonid. Eesti on noor, kaasaegne ja uuendusmeelne ning samuti aastaid meie jaoks usaldusväärne partner. Vaatame huviga Eestit kui digitaalset teerajajat e-valitsuse, küberturvalisuse ja nutika infrastruktuuri valdkondades ning väga elavat startup-valdkonda. Lisaks ühistele huvidele on meil palju temaatilisi kokkupuutepunkte, eriti transpordi ja logistika osas,“ ütles Westhagemann.

Euroopa Liit on seadnud ambitsioonikad eesmärgid – kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamine 90 protsendi võrra transpordisektoris aastaks 2050 ja nullvisioon liikluses, mis tähendab, et liikluses ei hukkuks keegi. „Neid eesmärke on võimalik saavutada ainult liikmesriikide tihedas koostöös. Põhjamaadel ja Eestil on selles oluline roll, olles samal ajal Euroopas teenäitajad säästva ja digitaalse tehnoloogia rakendamisel avalikus sektoris. Eesti intelligentse transpordi valdkonna ettevõtted usuvad, et probleeme saab lahendada nutika liikuvuse abil läbi innovatsiooni ja digitaliseerimise,“ ütles Maarja Rannama, ITS Estonia võrgustiku juht.

Eelmisel aastal sõlmiti EASi ja Hamburgi tehisintellekti keskuse ARIC vahel memorandum koostöö arendamiseks digi- ja tehisintellekti valdkonnas. Selle tulemusena on sündinud koostöös Saksa partnerite ja riigiga Bercman Technologiesi koostööprojekt nutikate valgusfooride arenduseks. Hamburgi linn ja ARIC on andnud tunnustuse suhete arendamise eest kahele eestlasele, ITLi presidendile Juhan Pukile ning EASi Hamburgi välisesindajale Riina Leminskyle.

Kongressi messialal on väljas 12 Eesti ettevõtet: Auvetech, Bercman Technologies, Bolt, Bikeep, Eyevi Technologies, e-Pavement, Fleet Complete,  Modern Mobility, Ridango, Datel/Sille, Teede Tehnokeskus ning Starship Technologies. Ettevõtteid on stendil toetamas ka Tallinna linn.

Jaga postitust

Tagasi üles