Vaata peasisu

Eesti tööstusettevõtted osalevad koos Soomes ärimessil

EASi ja KredExi ühendasutus
28. september 2022
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga viis 13 ettevõtet Eesti ühisstendiga Soome juhtivale tööstusmessile Alihankinta 2022, mis toimub 27.-29. septembrini Soomes, Tamperes.

Alihankinta on suuruselt teine ​​allhanketööstuse mess Euroopas. “Mess on Soomes väga populaarne ning on oluliseks iga-aastaseks kohtumiskohaks metalli-ja masinatööstuse ettevõtetele. See on suurepärane võimalus luua uusi ärikontakte ning leppida kokku kohtumised Soome ostujuhtide ja ettevõtete juhtidega,” kinnitas EASi Soome ekspordinõunik Irene Surva-Lehtonen.

Messil plasti survevalu ja koostamisteenuse pakkujana väljas olev Plastone on Alihankintal käinud juba ligi kümme aasta. “Meie kliendid ja partnerid oskavad meid ühisstendilt leida. Lisaks oleme koos teiste Eesti ettevõtetega tugevamad ning aitame üksteist ka sobivaid kontakte edasi põrgatades,” rääkis oma kogemustest Plastone müügijuht Redrik Rahu.

“Meil on väga tugev referentside nimekiri Skandinaavia ja Euroopa regioonist ning see tuleb kasuks ka uute klientide ja partnerite leidmisel,” täiendas Rahu.

Metroserti jaoks on messil osalemise põhjus lihtne – leida uusi kliente. “Põhiliselt pakume messil mõõtevahendite kalibreerimise teenust. Meil oleme välja töötanud teenused, mida saab lihtsalt Eestist ka lähiriikidesse skaleerida,” rääkis ettevõtte tegevjuht Aigar Vaigu

Tema sõnul saab ühisstendilt kasulikke kontakte ka Eesti-siseselt, lisaks on võimalik kasutada Eesti Masinatööstuse Liidu ja EASi poolt pakutavaid kontaktide loomise võimalusi.

Radius Machining osaleb messil uute kontakte loomise eesmärgil, olemasolevatega kohtumiseks ning Radiuse kaubamärgi pildis hoidmiseks Soome turul.

“Me oleme aasta jooksul palju investeerinud uutesse seadmetesse, mis võimaldavad pakkuda täiendavat tootmismahtu ja võimekust toota veelgi keerukamaid komponente,” sõnas Radiuse müügijuht Tanel Uibokand.

Ta lisas, et tööstusettevõtte jaoks on messid B2B müügi jaoks väga olulised. „Suurt osakaalu mängib koostöös kliendiga usaldus, mida on väga keeruline tekitada anonüümselt ainult e-kirja teel suheldes,” rääkis Uibokand.

Mess on Soomes väga populaarne ning on oluliseks iga-aastaseks kohtumiskohaks metalli-ja masinatööstuse ettevõtete. Kolme päeva jooksul külastab messi keskeltläbi 19 000 inimest ja osaleb ca 1000 eksponenti.

Ühisstendil osalevad: Hevea AS, TB Works OÜ, AS Metrosert, Tech Group AS, Plekikeskus OÜ, Radius Machining OÜ, OÜ Boomerang Cable, Danival MW OÜ, Exmet Services OÜ, AS Saku Metall Allhanke Tehas, GlobalReader OÜ, Hoob OÜ ja Plastone OÜ.

Jaga postitust

Tagasi üles