Vaata peasisu

Eesti tehnoloogiaettevõtted osalevad Dubais ärimessil

EASi ja KredExi ühendasutus
12. oktoober 2022
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus viis ettevõtted Eesti ühisstendiga rahvusvahelisele tehnoloogiatööstuse messile GITEX 2022, mis toimub 10. – 14.  oktoobrini Dubais.

Ühisstendil osalevad 12 ettevõtet: Top Connect OÜ, Bamboo Group OÜ, MINDTITAN OÜ, B.Est Solutions Estonia OÜ, 1oT OÜ, Miltton Events OÜ, Nortal AS, SK ID SOLUTIONS AS, CybExer Technologies OÜ, Rethinkers OÜ, Ektaco AS ja ELMO Rent AS.

1oT tootejuhi Mikk Lembergi sõnu on see nende jaoks esimene kord GITEXil ning ühtlasi esimene samm, et Pärsia lahe piirkonnas jalg maha saada. “Soovime mõista kohalikku asjade interneti turgu, nende ootusi, vajadusi ning seda, kuidas see turg Euroopa Liidust erineb. Üks meie väljakutseid on määratleda probleemid, millega Lähis-Ida ettevõtted globaalse rändluse ja asjade interneti ühenduvusega silmitsi seisavad,” selgitas Lemberg.

Eesti ühisstend

Peamiselt asjade interneti seadmete ja ühenduvusega tegelev ettevõte tutvustab GITEXil esmakordselt oma uut eSIM-i taristulahendust eSIM Core. “Loodetavasti annab GITEX võimaluse alustada häid vestlusi, mis võivad lähitulevikus viia tehinguteni,” lisas Lemberg.

Ektaco on läbi partnerettevõtte Araabia Emiraatide turul tegutsenud üle nelja aasta, kuid GITEXi suurusel messil osalevad nad esimest korda. “Eesmärk on kohtuda praeguste ja potentsiaalsete klientidega ning esitleme iPadil põhinevat kassasüsteemi tarkvara CompuCash. Tegu on uusimal tehnoloogial loodud tarkvaraga,” ütles Ektaco juhatuse liige Rain Ruven ning lisas, et ettevõte on viimasel paaril aastal selle arendusse investeerinud rohkem kui miljon eurot.

Tema sõnul on kassasüsteemide valdkonnas toimumas mitmeid muutusi. “Seadmete osatähtsus väheneb, kassat peab saama kasutada nii tahvelarvutis kui ka mobiilis. Kasutusmugavus ning disain on järjest tähtsamad. Eriti oluline on see emiraatide turul, kus funktsionaalselt hea tarkvara võib jääda müümata, sest selle välimus pole tänapäevane,“ selgitas Ruven.

Messil osalemist kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles