Vaata peasisu

Eesti suurimates turismiväravates jagatakse saabuvatele reisijatele helkureid

EASi ja KredExi ühendasutus
4. november 2017
2 min

Tallinna Lennujaam ja Tallinna Sadam koostöös EASi turismiarenduskeskusega alustavad tänasest Tallinnasse saabuvatele turistidele helkurite jagamist Eesti tähtsaimates turismiväravates.

Tallinna Lennujaama kommunikatsioonijuhi Priit Koffi sõnul ei tea paljud Eestisse saabuvad turistid, et helkurite kandmine ei ole ainult elupäästev lahendus, vaid koguni seadusest tulenev nõue. “Seadsime lennujaama pagasialale ning Vanasadama A- ja D-terminalidesse üles erikujundusega helkurite jagamisalused, kust iga saabuv reisija võib võtta helkuri ning selle koheselt ka enda külge riputada.”

Helkurite ja jagamisaluste disaini autori Tallinna Sadama disaineri Siis Mägi sõnul andis Eesti väravate helkuriprojekt hea võimaluse kasutada EASi poolt sel aastal välja töötatud Eesti brändi tööriistu. „Helkuril ilutseb märksõna brightEST, mis kutsub üles helkurit kandma ning olema säravaim teistEST. Ka helkuri jagamisalus on disainitud Eesti brändi disainielemente arvesse võttes.“

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on oluline, et Eestit külastavad reisijad saaksid ka pimedal ajal siinsete vaatamisväärsuste ja paikadega turvaliselt tutvuda. “Seetõttu saavadki sadama ja lennujaama kaudu Tallinnasse saabuvad külalised alustada oma reisi Eestis helkuriga. See on tore üllatus meie külalistele näitamaks, et nende turvalisus läheb meile korda,” sõnas Mutso.

Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert  Gerli Grünberg toonitas, et kuigi eestlaste meelestatus on helkuri vajalikkuse osas ülikõrge, kasutab seda tegelikkuses vaid 67 protsenti täiskasvanutest enda paremini nähtavaks tegemisel. “Maanteeamet teeb igal aastal tööd, et liiklejad ei unustaks enda pimedal ajal silmapaistvaks tegemist. Tore on näha, et meie ettevõtmise ja südameasjaga on liitunud ka Tallinna Lennujaam ja Tallinna Sadam, jagades helkureid Eestimaa külastajatele,” lisas Grünberg.

Projekti esimeses faasis jagatakse Eesti turismiväravates kokku 20 000 helkurit.

Jaga postitust

Tagasi üles