Vaata peasisu

Eesti suurim ettevõtluskonkurss “Ettevõtluse auhind 2024” otsib aasta parimat eksportööri

EASi ja KredExi ühendasutus
6. juuni 2024
2 min

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ toimub Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel 29. korda. Parimad ettevõtted selgitatakse välja seitsmes kategoorias: aasta eksportöör, aasta innovaator, aasta välisinvestor, aasta pereettevõte, aasta turismiedendaja, aasta kestlik ettevõte ning täiesti uue kategooriana aasta tööstuse digitaliseerija. 

„Oleme jõudnud Eesti majanduse arengus olukorda, kus senisel viisil tegutsemine meid edasi ei vii ja ettevõtete ärimudelid tuleb ümber mõtestada. Edukamad ettevõtted panustavad tehnoloogiate väljatöötamisele, et väärtusahelates kõrgemale liikuda. Tark tööstus võiks olla meie järgmine edulugu. Sel aastal soovime uuendusena esile tõsta tööstuse digitaliseerijaid ja inspireerida teisi sama teed ette võtma. Kutsun üles esitama eeskujulikke ettevõtteid konkursile kõigis esindatud kategooriates,“ ütles Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse juhatuse esimees Kati Kusmin. 

Kandideerida soovitab kõigil ka eelmisel aastal Aasta eksportööri tiitli noppinud vaikusebokside tootja Silen, sest võidu korral aitab tunnustus talente värvata, toetab mainet nii Eestis kui välismaal, aga on eelkõige motivatsiooniks tiimile. 

Sileni tegevjuhi Endrus Arge sõnul on sedasorti tunnustus eelkõige vajalik ettevõtte meeskonnale, kellele see on kinnituseks, et nende aastatepikkust panust on märgatud. “See on suur tänuavaldus inimestele ja täpselt nii me sedasorti tunnustusi ka võtame,” lisas Arge. 

“Aasta Eksportöör 2024” kandideerimine, nomineerimine ja konkursi lisainfo on leitav SIIT. 

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtetele ning selle eesmärk on tunnustada kõrge lennuga Eesti ettevõtteid ja tõsta esile ettevõtlikkust. Kandideerida ja ettevõtteid nomineerida saab 7. juulini ning võitjad kuulutatakse välja 2. novembril toimuval pidulikul auhinnagalal.

Innustame kandideerima kõiki ettevõtteid, kelle lugu ja pingutused võiksid olla eeskujuks ja inspiratsiooniks ka teistele! 

LOE KA: Silen: aasta eksportööri tiitel on riiklik usaldusväärsuse pitser

Jaga postitust

Tagasi üles