Vaata peasisu

Eesti suurim ettevõtluskonkurss alustab aasta parimate ettevõtete otsimisega

EASi ja KredExi ühendasutus
30. mai 2023
3 min

Tänasest, 30. maist saavad kõik ettevõtted kandideerida Eesti suurimal ettevõtluskonkursil „Eesti parimad ettevõtted 2023“. Silmapaistvaid ettevõtteid on võimalik kõikidel ka ise nomineerida. Konkursi eesmärk on tunnustada kõrge lennuga Eesti ettevõtteid ja tõsta esile ettevõtlikkust. Kandideerida ja nomineerida saab 2. juulini ning võitjad kuulutatakse välja 4. novembril toimuval pidulikul auhinnagalal.

Ettevõtluskonkurss liidab endas kahte konkurssi:

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ toimub EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel. Parimad ettevõtted selgitatakse välja kuues kategoorias: aasta eksportöör, aasta innovaator, aasta välisinvestor, aasta pereettevõte, aasta turismiedendaja ja aasta kestlik ettevõte.

„See on riigi ja ettevõtjate ühine viis, kuidas meie ettevõtteid tänada, nende tähelepanuväärseid saavutusi teistega jagada ning läbi eeskujude inspireerida ka teisi ettevõtteid julgeid samme astuma,“ sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Sigrid Harjo ning kutsus kõiki suuri, väikseid ja keskmisi ettevõtjaid kandideerima.

“Eestis tegutseb palju inspireerivaid ja innovaatilisi ettevõtteid, kellest üldsus palju ei tea. Samas põhineb sellistel ettevõtetel nii nende töötajate, omanike kui ka Eesti riigi heaolu,” rõhutas Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. “Kutsume neid konkursile esitama nii ettevõtjaid kui nende töötajaid, et neid riskide võtmise ja erakordsete saavutuste eest teistele eeskujuks tuua.”

Ettevõtluse auhinna konkursile kandideerimine ja nomineerimine on avatud 2. juulini veebilehel: www.eas.ee/ettevotlusauhind

Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabelit koostab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal ning lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ka ettevõtte suuruse arvestuses. Konkursi metoodika on välja töötanud Eesti Konjunktuurinstituut.

„Ettevõtjate esindusorganisatsioonina näeme, et isegi kõige raskematel hetkedel, mida erinevad kriisid on viimastel aastatel toonud, on ettevõtjad orienteeritud lahendustele. Keeruliste oludega kohanevaid ettevõtteid on aina enam ning nad näitavad üles jõudu ja vastupidavust. Ettevõtluskonkurss on nii tunnustus kui ka ergutus, sest ettevõtjad väärivad toetust ja tähelepanu,“ rõhutas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ja innustas aktiivselt konkursil osalema.

Tegu on suurima era- ja avaliku sektori koostöös toimuva konkursiga Eestis, kus igal aastal osaleb üle 2000 Eesti ettevõtte ning mille juured ulatuvad 1996. aastasse, kui tollase presidendi Lennart Meri eestvedamisel anti esmakordselt välja tiitel „Välisinvestor 1995“.

Ettevõtluskonkursi info ja kandideerimine: www.ettevotluskonkurss.ee

Jaga postitust

Tagasi üles