Vaata peasisu

Eesti saab 100. sünnipäevaks väliskülaliste jaoks tervitusväravad

EASi ja KredExi ühendasutus
1. jaanuar 2018
1 min

Eesti sajanda sünnipäeva puhul valmivad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse eestvedamisel riiki sisenemisel punktides temaatilised väravad, mis tervitavad väliskülastajaid ja kutsuvad juubeliaastast osa saama.

Väravad kerkivad kümnesse Eestisse sisenemise punkti. Lisaks lennujaamale on juba valminud Tallinna sadama A-terminali tervitusvärav ning lõpetatud Iklas esimese maantee tervitusvärava paigaldustööd. Lähiajal valmivad tervitusväravad ka Valga ja Narva piiripunktides, Tallinna bussijaamas, sadama D-terminalis, 5. kai galeriis ning mais kruiisihooaja eel ka kruiisikail.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul oodatakse Eestisse järgmisel aastal üle kahe miljoni välisturisti, kellest enamik just nende väravate kaudu Eestisse siseneb. „Nii saame kõigile väärikalt teada anda, et Eesti tähistab oma sajandat sünnipäeva ja kutsuda kõiki pidustustest osa saama,” ütles Mutso.

Väravad püsivad üleval kogu juubeliaasta ning sisaldavad üleskutset jagada oma külastusest pilte ja muljeid Eesti juubeliaastal sotsiaalmeedias. Android-telefonide kasutajatel on võimalus NFC-kiibi rakenduse abil väravates tutvuda ka 20 soovitusega, mida Eestis viibides külastada.

 

Lisainfo:

Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
[email protected]
Telefon: 5022055

Jaga postitust

Tagasi üles