Vaata peasisu

Eesti riiklik töö välisinvesteeringutega sai Euroopas taaskord kõrge tunnustuse

EASi ja KredExi ühendasutus
17. september 2021
2 min

Algatus Emerging Europe valis teist aastat järjest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) välisinvesteeringute keskuse Ida- ja Kesk-Euroopa piirkonna parimaks investeeringuagentuuriks.

„Eesti on igapäevases konkurentsis sadade teiste välisinvesteeringuid ligimeelitavate agentuuridega, kes esindavad lisaks riikidele ka piirkondi või isegi suuremaid linnu. Me ei saa muuta Eesti majanduskeskkonda või teha erinevaid soodustusi välisinvestoritele, aga saame tekitada neis tunde, et nad on siia oodatud, selgitada neile, millised on meie riigi eelised ja võimalused, aidata neid asjaajamises ja viia kokku potentsiaalsete partneritega. Meie meeskond teeb selles osas suurepärast tööd,“ ütles EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Kaspar Kork.

„EASi välisinvesteeringute keskuse meeskond on väike aga tõhus. Saame oma piiratud ressurssidega keskenduda vaid kõige rohkem majanduslikku kasu loovatele investeeringutele. Oleme teadlikult orienteeritud just kõrgepalgaliste töökohtade loomisele üle Eesti ning toote- ja teenusarenduskeskuste käivitamisele,“ ütles Kork.

EASi välisinvesteeringute keskus on oma digikanaleid ja -tööriistu arendanud juba aastaid – olemas on digitaliseeritud väärtuspakkumiste loomise tööriist, e-konsultatsioone pakkuv Eia (Electronic Investment Advisor), mis üheskoos teevad ära mitme inimese töö läbi potentsiaalsetele välisinvestoritele väärtuspakkumiste tegemise ja tõhusa info jagamise. Lisaks on kasutusel robot nimega Emma (Electronic Multimedia Assistant), mille eesmärk on tõhustada turundustegevusi.

Möödunud aastal ulatus EASi välisinvesteeringute keskuse abil Eestisse tehtud otseste välisinvesteeringute maht 160 miljoni euroni ning loodi Eestis üle 800 uue töökoha.

Jaga postitust

Tagasi üles