Vaata peasisu

Eesti otsib tippinnovaatoreid! 

EASi ja KredExi ühendasutus
20. juuni 2024
3 min

Suvi on õige aeg uute arenguplaanidega tegelemiseks, sest kandideerimine Tippinnovaatorite programmi lõppeb 15. augustil. Tuntud tarkvaraettevõte OIXIO jagab oma kogemusi programmis osalemisest. 

Tarkvara valdkonnas tootearendusega tegeleva OIXIO eesmärk Tippinnovaatorite programmis osalemisel oli soov teha oma tööd tulemuslikumalt. „Eesmärk oli saavutada rohkem õnnestunud tootearenduse projekte ja turule tuua edukaid omatooteid,“ ütles OIXIO ärinõustamise juhtivkonsultant Indrek Sabul

Konkreetse tegevusena töötas OIXIO programmi raames välja oma ettevõtte jaoks sobiliku innovatsioonijuhtimise mudeli. „Alustasime selle rakendamist, et nii olemasolevaid kui ka järgnevaid tootearendusi efektiivsemalt juhtida,“ sõnas Sabul. Tema sõnul tõi Tippinnovaatorite programmis osalemine OIXIO jaoks kaasa üldise innovatsioonikultuuri taseme tõusu ja rohkem motiveeritud töötajad, kes soovivad innovatsiooni protsessides kaasa lüüa. „Tippinnovaatorite programm õpetab, et innovatsioonijuhtimine ei ole lihtsalt üks protsess, vaid kompleksne mõistmine, miks ja kuidas uuendusi ellu viia.“ 

Sabul kiitis programmi kogenud ja kõrgel tasemel koolitajaid. Tema sõnul oli kõige väärtuslikum osa programmist teiste osalevate ettevõtete kogemuste sünteesimine. „Teiste ettevõtetega koos ja nende kogemustest õppimine andis oluliselt parema tulemuse. Kuigi palju on juba tuttavat, siis ometi suutsid koolitajad sageli tekitada WOW efekti.“ 

Programmis osalemine on andnud tõuke ka edasisteks tegevusteks. „Hetkel tegeleme olemasolevate ja pooleli olevate tootearenduste positsioneerimisega innovatsiooni protsessis. Samuti loome lähtuvalt oma innovatsioonimudelist igale arendusprojektile jätkusuutliku tegevuskava. Keskendume kõige suurema turupotentsiaaliga tootearendustele,“ ütles Sabul. 

Tulevikukindlaks ettevõtteks saab väga edukalt kasvada läbi kogemuste, õigete teadmiste omandamise, vajalike innovatsioonitööriistade kasutamise ja pideva katsetamise kaudu. Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse innovatsiooni osakonna juhi Inge Laasi sõnul suudavad turbulentsetest aegadest edukalt läbi tulla uuendusmeelsed ettevõtted, kes oskavad kiiresti muutuvates oludes teha õigeid valikuid, võtta riske ja kohaneda uute oludega. 
 
„Seepärast olemegi kokku pannud maailmatasemel programmi, mille käigus kümme globaalse ambitsiooniga ettevõtet saavad võimaluse Eesti ja välismaiste ekspertide ning mentorite toel välja töötada oma ettevõtte tulevikukindla innovatsioonistrateegia ning oskuse innovatsiooni strateegiliselt juhtida,” selgitas Laas Tippinnovaatorite programmi olemust. 
 
Tippinnovaatorite programm annab võimaluse ettevõtte äripotentsiaal täielikult avada ja samal ajal juurutada ka ettevõttes innovatsioonikultuuri.  

Programmiga on oodatud liituma ettevõtted, kes soovivad oma innovatsioonivõimekust kasvatada ja muuta innovatsioon osaks oma ettevõtte DNA-​st. Osalejalt oodatakse: 

  • arusaama, et innovatsioon on tõhusaim tulevikukindluse garantii,  
  • selget sihti suurte eesmärkide ja kasvuplaanide poole, 
  • tahet ja pealehakkamist innovatsioonistrateegia ja tegevusplaani väljatöötamiseks. 

„Kindlasti tasub programmis osaleda, kuid peab arvestama, et programm on pikk ja intensiivne ning nõuab 101% pühendumist,“ ütles Sabul lõpetuseks. 

Tehnilise poole pealt on nõutud, et ettevõttel peab olema vähemalt kümme töötajat ja majandusaasta netokäive vähemalt 300 000 eurot. Kandideerivatel ettevõtetel tuleks mõelda läbi ka oma suutlikkus tulla programmi kolme osalejaga ning läbida 8-​kuuline programm täies mahus. Ehkki programm on intensiivne ja koormus osalejatele üksjagu suur, tehakse programmi käigus tegelikult tööd, mida tuleks ettevõtetel nagunii ära teha, et turbulentsetest aegadest edukana läbi minna. Kui sinus süttis innovatsioonisäde, siis tutvu programmiga ja täida kandideerimisankeet juba täna! Ettevõtted, kes vastavad ettenähtud tingimustele, kutsutakse esmalt virtuaalsele 30-​minutilisele vestlusele. Programmi valitakse osalema vaid kümme tugevaima ambitsiooniga ettevõtet, kes juba sel sügisel enda tulevikku kujundama hakkavad.  

Kandideerimine tippinnovaatorite programmi lõppeb 15. augustil. Ära jäta kandideerimist viimasele minutile ja kandideeri siin

Jaga postitust

Tagasi üles