Vaata peasisu

Eesti otsib Saksamaal koostöövõimalusi tehisintellekti valdkonnas

EASi ja KredExi ühendasutus
4. veebruar 2020
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) allkirjastas täna, 4. veebruaril koostöömemorandumi Hamburgi tehisintellekti keskusega (ARIC) ning Saksamaa suuruselt teist linna külastavad sel nädalal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman ning 13 ettevõttest koosnev äridelegatsioon. Eesti ettevõtetel on kavas ärikohtingud selliste nimekate ettevõtetega nagu Bosch, Microsoft, Lufthansa, Airbus, Ströer, Otto Group ja Kühne+Nagel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppimani sõnul on memorandumi allkirjastamine väga oluline samm Saksamaa ja Eesti koostöö edendamisel infotehnoloogia ja innovatsiooni vallas. „ARIC ühendab kõiki olulisi Põhja-Saksamaal tegutsevaid tehnoloogiaettevõtteid ja teadusasutusi, pakkudes meie ettevõtetele väga häid võimalusi tehisintellektiga seotud teadmiste ja oskuste arendamisel ning jagamisel. Koostöö tulemusena saame mõlema regiooni huve arvestades liikuda väärtusahelas ülespoole kõrgema lisandväärtusega toodete ja teenuste suunas, et püsida konkurentsivõimelisena ja tõsta tootlikkust,” ütles Leppiman.

EASi Saksamaa investorkonsultandi Riina Leminsky sõnul võtab usaldusväärsete äri- ja partnerlussidemete ülesehitamine Saksamaal kaua aega. „Hansalinn ja liidumaa Hamburg on veel eriti konservatiivne ja iseteadev, mis puudutab välissuhteid. Nad mõtlevad väga suurelt ja väike Eesti jääb nende vaatevinklist tihti lihtsalt välja,” selgitas Leminsky ning lisas, et viimaste aasta jooksul on jää lõpuks liikuma hakanud ja seda eelkõige tänu isiklike sidemete ülesehitamisele.

„Oleme suutnud sakslased panna enda vastu huvi tundma ning koostöö ettepanek tuli sedapuhku sakslaste poolt, kuna nende eestvedajad on Eesti visiitidega rohkem kui rahule jäänud,” kinnitas Leminsky ning tõi näite, et eelmine aasta külastas sTARTUp Dayd ligi 30 Hamburgi ettevõtet.

Vaba- ja hansalinna Hamburgi diginõunik Christian Pfromm tervitas tihedamat koostööd. „Eesti on teerajaja kogu maailmas, näidates, kuidas digitehnoloogiaid saab kasutada kodanike hüvanguks. Meil on hea meel, et Eesti ja Hamburgi tehisintellekti kogukonnad teevad tulevikus tihedamat koostööd ning et vastastikusest oskusteabest saavad kasu kõik asjaosalised. See on suurepärane võimalus tehisintellekti jaoks sobivate rakendusalade väljaselgitamiseks ning tehnoloogia sihipäraseks kasutamiseks ettevõtluses ja teaduses,“ ütles Pfromm.

„ARIC Hamburg on seadnud endale eesmärgi valgustada mitte ainult majanduslikke ja teaduslikke aspekte, vaid ka tehisintellektiga kohanemise ja edasise arengu sotsiaalset vaatenurka. Digitaalselt eesrindliku Eestiga teadmisi vahetades ja ühiseid projekte tehes loome suurt lisaväärtust,“ ütles ARIC Hamburgi tegevjuht Alois Krtil. „Uuendused võtmetehnoloogiate, näiteks tehisintellekti valdkonnas, tulenevad nutikatest ühendustest ja interdistsiplinaarsest koostööst. Nii Eestis kui Hamburgis on juba toimiv kommunikatsioon ettevõtluse, teaduse ja poliitika vahel,“ sõnas Krtil.

Äridelegatsiooni moodustavad 13 ettevõtete esindajad: Icefire, Flowit, Helmes, Bikeep, Goswift, Nortal, STACC OÜ, Optimist Digital, Eesti Lennundusklaster, Skeleton Technologies, Nordica, Axinom, Magnetic MRO ja lisaks ka innovatsioonikeskuse Mektory esindaja. Äridelegatsiooni visiiti koordineeris EASi välisinvesteeringute keskus.

Jaga postitust

Tagasi üles