Vaata peasisu

Eesti, Läti ja Leedu pälvisid Jaapanilt turismiauhinna parima piirkondliku koostöö kategoorias

EASi ja KredExi ühendasutus
22. september 2017
2 min

Neljapäeval, 21. septembril anti Tōkyōs toimuval Jaapani turismimessil JATA Tourism EXPO Japan Eestile, Lätile ja Leedule üle turismiauhind parima Jaapani-suunalise regionaalse turismikoostöö edendamise eest. Auhinna võtsid vastu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso koos Läti ja Leedu kolleegidega ning Balti riikide ühise välisindajaga turismi alal Shigeyoshi Notoga.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul hindab EAS kõrgelt turismikoostööd Läti ja Leeduga. „See ei ole vaid loosung, see on reaalne arusaam meie turismikoostöö tähtsusest,“ rõhutas Mutso ning tõi heast koostööst kõneldes esile Baltimaade ühise välisesindaja tegevust Jaapanis, kes lisaks esindab ka Soomet. „Samuti on väga hea näide meie edukast koostööst turismikontaktüritus Baltic Connectig, mille raames kutsusime kuu algul meie regiooni ligi 50 suurimat Aasia reisikorraldajat. See oli väga praktiline ettevõtmine ka meie ettevõtjate jaoks,“ lisas Mutso.

Mutso lisas, et enim Aasia turiste saabub Eestisse just Jaapanist ning seetõttu on oluline jätkata lõunanaabritega ühiselt tegevusi veelgi rohkemate jaapanlaste külastama meelitamiseks. „Möödunud aastal veetsid Jaapanist pärit turistid Eestis ligi 39 000 ööd, mis on 2,4 korda rohkem kui näiteks viis aastat tagasi,“ lisas ta.

Jaapani suurim turismiüritus JATA Tourism EXPO Japan 2017 toimub 21.-24. septembrini Tōkyōs. Eesti, Läti ja Leedu tutvustavad messil ka ühiselt oma riike ja turismivõimalusi. Täna toimusid riike tutvustavad esitlused ning pressikonverents. Samuti on Eesti stendis kohal Kaido Höövelson.

Kolmandat korda toimuvat konkurssi korraldavad Jaapani reisi ja turismi assotsiatsioon (JTTA), Jaapani turismifirmade liit (JATA) ning Jaapani riiklik turismiorganisatsioon(JNTO).

Fotod: https://flic.kr/s/aHsm9icorv

Lisainfo:

Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
[email protected]
www.eas.ee

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles