Vaata peasisu

Eesti kosmosebüroo

Kosmosebüroo eesmärk on Eesti kosmosevaldkonna ettevõtluse arendamine ning rahvusvahelise koostöö edendamine, tagades meie ettevõtetele uusi ärivõimalusi kõrgtehnoloogiat loovatel turgudel.

EAS-i Eesti Kosmosebüroo on Euroopa Kosmoseagentuuri ärivõimaluste vahendaja Eestis ja Eesti esindaja Euroopa Kosmoseagentuuris.

Kuidas saame aidata?

EAS aitab Su ettevõttel leida koostööprojekte ning osaleda hangetel

Koostöövõimalused

Aitame leida võimalusi koostööks Euroopa Kosmoseagentuuriga.

Projektide nõustamine

Nõustame hankeprojektide koostamisel

Toetuskirjade koostamine

Menetleme toetuskirjade taotlusi ja väljastame edu korral toetuskirju ESA hangetel osalemiseks

Võimalused ettevõtetele

  • Tänu liikmelisusele Euroopa Kosmoseagentuuris (ESA) saavad Eesti ettevõtted osaleda ESA põhiprogrammides ning Eesti valitud vabatahtlikes programmides. Lähemalt hangetes osalemise kohta ESA lehel
  • Euroopa Kosmoseagentuur julgustab hangetel osalema ka väike- ja keskmisi ettevõtteid (kuni 250 töötajat).
  • ESA tegeleb väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete inkubeerimisega. Selleks on loodud kosmose idufirmade inkubatsioonikeskused üle Euroopa, sh ka Eestis. Eesti inkubatsioonikeskuse lehele
  • Eesti ettevõtteil tasub jälgida ka Euroopa Liidu Kosmoseprogrammi Agentuuri EUSPA ja Euroopa meteoroloogiasatelliitide organisatsiooni EUMETSATi pakkumiskutseid.
    EUSPA hanked ning EUMETSATi hanked

Kogemuslood

Tutvu heade näidetega seni tehtud projektide kohta

Henry Aljand
Henry Aljand
Proeksperdi äriarendaja

Proekspert loob Euroopa Kosmoseagentuuri projekti käigus masinõppe meetoditega äritarkvara, mis kasutab satelliitidelt pärinevat pildimaterjali jalgpalliväljakute ja nende kattematerjali tuvastamiseks.

Loe lisa
Martin Jüssi
Martin Jüssi
CGI kosmosevaldkonna juht

CGI Eesti asub arendama tarkvara, mille eesmärk on kosmosemissioonide maajaamade disainiprotsess uuele tasemele viia.

Loe lisa
Silver Lodi
Silver Lodi
Spaceit tegevjuht

Meie eesmärk on kiiresti kasvava kosmosevaldkonna ohutumaks muutmine küberrünnakute vastu.

Loe lisa

Euroopa kosmoseagentuuri programmid

Euroopa Kosmoseagentuuri tehnoloogiaprogramm arendab edasi tipptasemel tehnoloogiaid, mis pole veel valmis kosmosesse saatmiseks, kuid koostöös erinevate riikide ja tööstustega saab neid arendada kasutamiseks tulevastel kosmosemissioonidel.

Lähemalt ESA kodulehel

Euroopa Kosmoseagentuuri ärirakenduste programm toetab Euroopa ettevõtteid, kes soovivad satelliitrakenduste ja kosmosetehnoloogia abil oma äri arendada. Eesmärk on leida kosmosetehnoloogiatele rakendust ka Maa peal.
Lähemalt ESA kodulehel

InCubed on fookusesse võtnud ennekõike tööstusinnovatsiooni, olles avaliku ja erasektori partnerlusprojektide eestvedajaks. InCubed keskendub innovaatiliste ja äriliselt tasuvate toodete ja teenuste väljatöötamisele, kasutades ära Maa vaatlustelt saadud andmekogumeid. Programmi abil on võimalik kaasrahastada erinevaid projekte, alates satelliitide ehitamisest kuni maapealsete rakenduste loomise või uute ärimudelite väljatöötamiseni.
Lähemalt ESA kodulehel

Euroopa Kosmoseagentuuri Maa kaugseire programmide eesmärk on arendada järgmiste kümnendite jooksul Euroopa maapinnaseire süsteeme ja võimeid. Arendused hõlmavad nii süsteemi- kui ka arhitektuuriuuringuid, vajalikke eelarendusi, missioonide väljatöötamist ja läbiviimisega seotud toiminguid, samuti innovaatilisi Maa-uuringuid.
Lähemalt ESA kodulehel

PRODEX (PROgramme de Développement d’Expériences scientifiques) pakub asutustele ja tööstustele võimalust osaleda Euroopa Kosmoseagentuuri eksperimentides. Programmi eesmärk on aidata riikidel saada investeeringutelt tulu ning edendada teaduse ja tööstuse tipptaset ja konkurentsivõimet.
Lähemalt ESA kodulehel

Eesti tööstusinitsiatiiv on Euroopa Kosmoseagentuuri meede, mille eesmärk on aidata Eestil kui ESA uuel liikmesriigil integreeruda ESA programmidesse ning kasvatada võimekust osaleda edukalt ESA hangetes konkurentsis teiste ESA liikmesriikidega. IIS raames ei konkureeri Eesti ettevõtted ja teadusasutused pakkujatega teistest kosmoseagentuuri liikmesriikidest.
Lähemalt EASi kodulehel

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatoris saavad osaleda innovaatilised idufirmad, kelle äriidee põhineb kosmosetehnoloogiate kasutamisel nii maa peal kui kosmoses.
Lähemalt ESA BIC Estonia kodulehel 

ESA teadusprogramm toetab teadusmissioonide ettevalmistust, arendamist, orbiidile viimist, opereerimist ja teadusmissiooni tulemuste kasutamist. Üldjuhul rahastatakse teadusprogrammist satelliitide platvormide arendamist, satelliitide kosmosesse viimist ja satelliitide opereerimist, kuid mitte teaduseksperimentide arendamist.
Lähemalt ESA kodulehel

Platvormil on võimalik esitada Euroopa Kosmoseagentuurile hindamiseks oma kosmosetehnoloogia või -rakendusega seotud uudne idee. Idee saab esitada avatud OSIP kampaaniatesse või kanalitesse. Parimate ideede esitajatega võib ESA sõlmida lepingu, millega pakub rahastust ja tuge idee realiseerimiseks.
Lähemalt ESA kodulehel

Sündmused

Kosmose uudised

Kosmosetööstuse sümpoosionil kohtusid Eesti kosmosetööstus ja ESA tööstusdirektor

12. aprillil tähistati rahvusvahelist kosmoselendude päeva ning Eestit külastas ka Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) tööstusdirektor Geraldine Naja, kes kohtus meie kosmosetööstusega. ESA tööstuse, hangete ja kommertsialiseerimise eest vastutav Naja sõnas e-Eesti Esitluskeskuses toimunud kosmosetööstuse sümpoosionil, et Eesti on üks väiksemaid ESA liikmesriike aga vaatamata sellele väga edukas olnud. „ESAga koostööd teinud ettevõtete arv on aasta aastalt hoogsalt kasvanud ning seda väga erinevates valdkondades,” rääkis Naja. Eraldi tõi ta välja näiteks küberturvalisuse valdkonna, kus ESAga teevad koostööd muuhulgas sellised Eesti ettevõtted nagu Guardtime, Cybernetica, Spaceit. „Eesti kosmosetööstuses  on väga arenenud ka maa jälgimise tehnoloogiates, näiteks Kappazeta, Datel, Valuespace – samuti erinevad ülikoolid,”

Kosmosebüroo otsib kosmosevaldkonna stažööri

Otsime enda tiimi väikesatelliidi süsteemiinseneri, kes hakkaks aastaks ajaks tööle ESA juures ESTECis (Holland). Kui sa valdad vabalt inglise keelt, omad magistrikraadi ning kogemust süsteemidele suunatud valdkonnas ja soovid oma karjääris teha uue kõrgelennulise sammu, siis võib see pakkumine olla just sulle! Kandideerimine on avatud 19. märtsini! Vaata lähemalt → CV-keskus.

Galerii: Eesti kosmoseettevõtted põkkuvad Pariisis astronautika kongressil äripartneritega

Sel nädalal toimub Pariisis Rahvusvaheline Astronautika Kongress (IAC) ning ühisstendiga on kohal ka Eesti ettevõtted, teadusasutused ja EASi ja KredExi ühendasutuse Eesti kosmosebüroo.„IAC on kosmosesektori jaoks kindlasti aasta kõige olulisem sündmus. Meie ühisstend asub sõna otseses mõttes kiviviske kaugusel NASA, ESA, Lockheed Martini ja kõikide teiste oluliste tegijate stendidest. See tähendab, et oleme sündmuste ja võtmeisikute keskel,“ sõnas EASi ja KredExi Eesti kosmosebüroo juht Madis Võõras. Tema sõnul tekivad siin ilma suurema võimlemiseta ärikontaktid, mida kuskilt mujalt ei saa ning just nii saavad meie ettevõtted oma tehnoloogiat ja tarkust näidata. „Meil on ägedaid teadusmahukaid ettevõtteid, kellel on võimekust teha koostööd

Euroopa Kosmoseagentuur avas ideekorje Eesti ettevõtetele

EASi Eesti Kosmosebüroo ja Euroopa Kosmsoseagentuur (ESA) ootavad ettevõtetelt ja teadusasutustelt innovaatilisi ideid, mida ellu viia Eestile suunatud tööstusinitsiatiivi (Industrial Incentive Scheme ehk IIS) raames. Ettevõtete infopäev toimub 15. septembril. Eesti tööstusinitsiatiiv on ESA meede, mille eesmärk on aidata Eestil kui ESA uuel liikmesriigil integreeruda ESA programmidesse ning kasvatada võimekust konkureerida edukalt ESA hangetes teiste liikmesriikidega. Tööstusinitsiatiivi raames ei konkureeri Eesti ettevõtted ja teadusasutused pakkujatega teistest kosmoseagentuuri liikmesriikidest. Pidades silmas Eesti kosmosepoliitika ja -programmi 2020-2027 prioriteete ja kujunemisjärgus uusi tehnoloogiaid, on IIS huviorbiidis kosmoseandmeid kasutavate krattide arendamine nii avaliku- kui ka erasektori teenusteks. Samuti võib pakkuda ideid innovaatiliste tehnoloogiate arendamiseks

Euroopa Kosmoseagentuur otsib aparatuuri küberturvalisuse testimiseks kosmoses

Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) avab Eestile taas võimaluse osaleda kosmose küberkaitse alases arendustöös ESA tehnoloogiaprogrammi GSTP (General Support Technology Programme) raames. Kosmosevaldkonna küberkaitse initsiatiivile sillutas teed Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Eesti kosmosepoliitika ja -programm 2020-2027, koostöö pikemaajaline eesmärk on luua Eesti ettevõtetele võimalus valideerida oma tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid orbiidil ning arendada Eesti asutuste võimekust kosmosetaristu ja -teenuste kaitsmisel. Kübermissioonide programmi esimeses faasis keskenduti vaid tarkvaralistele lahendustele, teises faasis on võimalik aparatuuri ja tarkvara kombineerimine ning kaugemas tulevikus võiks valmida satelliit tehnoloogilise terviku katsetamiseks. Esimese kosmose küberturvalisuse ideekorje tulemusena sõlmisid Euroopa Kosmoseagentuuriga lepingu SpaceIT, CybExer ja CGI Eesti, kes arendasid ühiselt satelliidi

Kust veel abi saab?

Sind võib veel huvitada

Avatud
teadmussiire

Ida-Viru ettevõtjate teadmusmahukate tegevuste toetus

Suurim toetus 5 000 000
Avatud
Toetus

Arendusosak

Suurim toetus 35000
Avatud
Tootearendus ja innovatsioon

Teadus- ja arendustegevuse teenuseid pakkuva ettevõtja taristu toetus

Suurim toetus 2 000 000
Avatud
rakendusuuringute programm

Rakendusuuringute programmi väikeprojektide taotlusvoor

Suurim toetus 150 000
Avatud
innovatsioon

Rohetoetus: tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus

Suurim toetus roheaudit kuni 10 000, teekaardi arendustegevuse elluviimine kuni 200 000
Avatud
Nõustamine

Rahvusvahelise eksperdi kaasamine

Hind Omaosalus 50% eksperdi tasust, maksimaalne toetussumma 10 000 eurot
Avatud
innovatsioon

Euroopa Horisont EIC Accelerator

Suurim toetus 2 500 000 (millele lisandub kuni 15 000 000 omakapitaliinvesteeringuna)
Kestus kuni 2 aastat
Avatud
Nõustamine

Innovatsioonivõimekuse diagnostika

Hind Tasuta
Avatud
Nõustamine

Intellektuaalomandi äristrateegiline nõustamine

Hind 100 €/h + km
Kestus 5 esimest tundi tasuta
Avatud
Toetus

Sektoritevahelise mobiilsuse toetamine

Kestus 3 – 24 kuud
Avatud
Nõustamine

Arenduskoostöö eksperdid

Hind Esimesed 6h tasuta. Alates 6. tunnist 100 €/h
Avatud
ettevõtte arenguprogramm

Ettevõtte arenguprogramm

Suurim toetus arenguplaanile kuni 500 000
Kestus kuni 3 aastat
Avatud
innovatsioon

Innovatsiooniosak

Suurim toetus 7500
Avatud
tootearendus

Tootearenduse toetus

Suurim toetus 500 000
Avatud
Nõustamine

Tehnoloogiate otsing, seire ja analüüs (technology intelligence)

Hind alates 5-st töötunnist 100 €/h
Kestus kuni 5 tundi tasuta
Avatud
eurostars

Eurostars

Suurim toetus 300 000
Kestus kuni 36 kuud
Avatud
rakendusuuringute programm

Rakendusuuringute programm

Suurim toetus 2 000 000
Tulemas
Toetus

Reaalajamajanduse arendamise toetused

Suletud
Tootearendus ja innovatsioon

Reaalajamajanduse andmepõhise aruandluse prototüübi arendamise toetus

Suurim toetus 150 000
Suletud
innovatsioon

Arendusnõunike toetuse konkurss

Suurim toetus 73 750