Vaata peasisu

Eesti käivitas rahvusvahelisel Ukraina majandusmõju foorumil auhinnaprogrammi „Go Global 2022“

EASi ja KredExi ühendasutus
26. juuli 2022
3 min

EASi ja KredExi ühendasutus sai 21. ja 22. juulil Istanbulis toimunud Ukraina majandusmõju foorumil “Go Global Awards” ekspordi edendaja tiitli. Ühtlasi kuulutati välja, et järgmine auhindamisüritus toimub oktoobris Eestis.   

Konverentsile olid kokku tulnud ettevõtjad, ettevõtlusorganisatsioonid, poliitikud ja avaliku sektori esindajad, et arutada investeerimis- ja kaubandusvõimalusi, piirkondlike ja ülemaailmsete tarneahelate ees seisvaid väljakutseid ning Ukraina ja tema kaubanduspartnerite majandusliku järjepidevuse tagamist läbi uute koostöövõimaluste. Ukraina valitsuse nimel osalesid konverentsil erinevad kõrged poliitikud ja ametnikud.

EASi ja KredExi ühendasutuse ekspordinõunike juht Sven Aulik osales paneelarutelus, mis keskendus muutustele investeerimiskliimas ning uutele koostööl põhinevatele kaubandusmudelitele. Paneelis räägiti muutustest investorite usalduses ning seda, kuidas valitsuste investeerimisagentuurid uusi koostöövõimalusi luua saavad. Arutleti, kuidas toetavad erinevad riigid Ukraina ettevõtete ajutist ümberpaigutamist – jälgides sealjuures tulevast naasmist ja Ukraina ülesehitamist.

„Eesti on andnud tugeva panuse Ukraina digitaalsesse arengusse, aidates riigil säilitada riigiteenuste järjepidevust kogu selle sõja vältel. Kuid Eesti koostöö ja Ukraina toetus ei piirdu sellega. Meie ettevõtted ei soovi mitte ainult toetada Ukrainat riigi ülesehitamiseks vajalike oskuste, kaupade ja teenustega, vaid soovivad saada ka vahetult Ukraina ärikeskkonna aktiivseks liikmeks ning mitmed uurivad plaane rajada riiki kohalikke üksusi ja tootmisrajatisi,“ ütles Aulik aruteluteemale viidates.

Paneelis osalesid veel Saksamaa ekspordi ja investeeringute agentuuri tegevdirektor Achim Hartig, Invest Bulgaria tegevdirektor Bogdan Bogdanov, Tšehhi investeeringute ja välisoperatsioonide direktor Eva Jungmannova, Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri asedirektor Iveta Strupkāja, Iirimaa investeerimisagentuuri strateegiajuht Kieran Donoghue, Invest Moldova peadirektor Stelian Manic ja Ukraina investeerimisagentuuri tegevjuht Sergiy Tsivkach, kes liitus paneeliga eemalt, otse aktiivsest sõjaväeteenistusest Ukrainas.

Paneeli kokkuvõttes andis foorumi peakorraldaja rahvusvaheline kaubandusorganisatsioon International Trade Council (ITC) EASi ja KredExi ühendasutusele tagantjärele üle kõrgeima auhinna ekspordi edendaja kategoorias, mida eelmisel aastal pandeemia tõttu füüsiliselt üle anda ei saanud.

Ühiselt kuulutasid EASi ja KredExi ühendasutus ja ITC välja ka 2022. aasta „Go Global Awards“ kandideerimise avamise ning auhindamisürituse, mis toimub tänavu 19.-21. oktoobril Tallinnas. Ühendasutuse esindaja Sven Aulik kutsus oma kõnes kõiki Istanbuli foorumil osalejaid Tallinnasse, et jätkata rahvusvahelisel Ukraina majandusmõju foorumil alanud olulisi dialooge ja vestlusi.

ITC on alates 1956. aastast tegutsev mittetulunduslik rahvusvaheline kaubandusnõukogu, mille võrgustikku kuulub 79 riiklikku ekspordi-ja investeeringuteagentuuri ning üle 400 kaubanduskoja.

ITC korraldab auhindamisüritust „Go Global Awards“ alates 1989. aastast ning selle eesmärk on tunnustada organisatsioone, kes mõjutavad positiivselt maailma majandust läbi innovatsiooni, tehnoloogiate ja strateegilise juhtimise. Auhindamisüritus toob kokku sadu tippjuhte maailma kõige uuenduslikumatest ettevõtetest, ekspordiagentuuridest, rahvusvahelistest teenusepakkujatest, riskikapitaliettevõtetest ja finantsasutustest.

Konverentsi koduleht ja galerii: https://tgeif.org/all-photos/

Jaga postitust

Tagasi üles