Vaata peasisu

Eesti kaitsetööstusettevõte Vegvisir sai India turul jala ukse vahele

EASi ja KredExi ühendasutus
13. veebruar 2024
2 min

8. jaanuaril 2024 sõlmisid Eesti kaitsetööstusettevõte Vegvisir ja India kaitsetööstuseettevõtte MKU Limited olulise partnerlusleppe, mis avab Vegvisirile uksed India hiiglaslikule kaitseturule.

Vegvisir, mis on tuntud oma uuendusliku olukorrateadlikkuse süsteemi poolest soomukitele, on olnud selles valdkonnas arenduse eesliinil viimased kolm aastat.

„Alates meie arendatud süsteemi turuletoomisest septembris 2023 on see tekitanud märkimisväärset huvi, kulmineerudes nüüd strateegilise kokkuleppega tutvustada lahendust India kaitseturul,“ ütles Vegvisiri tegevjuht Ingvar Pärnamäe.

Mis teeb Vegvisiri süsteemi nii eriliseks? See võimaldab soomuki meeskondadel – olgu selleks siis juht, ülem või laskur – saada parem ülevaade ümbritsevat, kiirendades nii oluliselt otsustusprotsessi. Süsteemi unikaalsus seisneb selle kasutajakeskses lähenemises, pakkudes iga positsiooni jaoks kohandatud kasutajaliidest.

MKU Limited, tuntud India kaitseettevõte, toob partnerlusse oma kogemused arenenud kaitselahendustes nii isikutele kui platvormidele. Ettevõte, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1985, on end tõestanud globaalse liidrina kaitsesektoris. MKU laia tootevalikut, mis hõlmab ballistilisi kiivreid, kehakaitset ja optilisi seadmeid, toetavad märkimisväärsed investeeringud teadus- ja arendustegevusse, mis on viinud patenteeritud tehnoloogiate ja uuenduslike lahendusteni.

„See partnerlus ei ole oluline ainult Vegvisiri ja MKU Limited jaoks, vaid kogu Eesti kaitsetööstuse jaoks, kuna see näitab Eesti ettevõtete võimet luua kõrgtehnoloogilisi lahendusi ja leida nende rakendamiseks uusi strateegilisi partnereid globaalsel tasandil,“ ütles Pärnamäe.

„Meie jaoks saab nüüd esimeseks suuremaks ülesandeks oma tehnoloogia kohandamine vastavalt India turu nõudmistele,“ lisas Pärnamäe.

Vegvisiri ja MKU Limited vastastikuse mõistmise ja koostöö memorandum sõlmiti Eesti äridelegatsiooni visiidi käigus Indiasse. Loe visiidi kohta täpsemalt siit.

Ekspordivõimaluste kohta Indias küsi julgesti meie ekspordinõunikult.

Grace Neha Nathaniel

projektijuht (India)

+372 5819 0569
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles