Vaata peasisu

Eesti ja Singapur allkirjastasid süvatehnoloogia koostöömemorandumi

Piret Malv
23. mai 2024
2 min

Täna sõlmisid Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) rahvusvaheliste teenuste juht Liina Maria Lepik ja Singapore Deep Tech Alliance’i kaasasutaja Clara Chen tehnoloogiakonverentsil Latitude 59 vastastikuse mõistmise memorandumi, et edendada kahe riigi koostööd süvatehnoloogia sektoris. Leping toetab Eesti süvatehnoloogia ettevõtteid nende sisenemisel Singapuri turule ning aitab kaasa teadus- ja tehnoloogiasaavutuste rakendamisele ärilistel eesmärkidel.

EISi juhatuse liikme, rahvusvaheliste teenuste juhi Liina Maria Lepiku sõnul on süvatehnoloogia sektor Eestis teinud märkimisväärse arenguhüppe, kasvades esimeses kvartalis möödunud aastaga võrreldes ligi 40% ja saavutades sealjuures 87 miljoni euro suuruse käibe. „Investorite suurenenud huvi ja investeeringud sellesse sektorisse näitavad selgelt süvatehnoloogia kasvavat tähtsust meie majanduses. Täna sõlmitud koostöömemorandum Singapuriga on järjekordne samm, et aidata Eesti süvatehnoloogia ettevõtetel kasvada ja uutele turgudele laieneda,“ märkis Lepik, kelle sõnul hõlmab süvatehnoloogia valdkond Eestis täna ligi 160 ettevõtet ja moodustab üle 10% kogu idusektori mahust.

„Väikeriikidena on meil palju sarnaseid jooni ja meie eesmärk on koostöös EISiga kohaneda muutuva keskkonnaga palju kiiremini. Tehnoloogia on vaieldamatu eeldus tootlikkuse kasvuks ning ühiselt saame paremini kasutada oma võimeid, et kasvatada mõlema riigi majandust,“ märkis Clara Chen, Singapuri Deep Tech Alliance’i kaasasutaja.

Memorandum hõlmab mitmeid algatusi, näiteks toetatakse Eesti ettevõtete turulepääsu, sihitud turundusstrateegiate loomist ja investeerimisnõustamist. Samuti aitab Singapore Deep Tech Alliance Eesti teaduspartneritel luua Singapuris spin-off-ettevõtteid, kasutades Eesti tipptehnoloogilisi lahendusi. „See aitab tagada Eesti ettevõtete sujuva ja eduka sisenemise Singapuri turule, samuti loob nii Eesti kui ka Singapuri ettevõtetele soodsa keskkonna, mis võimaldab neil kasvada ja konkureerida globaalsel tasandil,“ ütles Lepik.

Singapore Deep-Tech Alliance on ettevõtluse arendamise organisatsioon, mille moodustavad Enterprise Singapore ning ettevõtete ja teadusasutuste koostöövõrgustik. Organisatsiooni eesmärk on luua ja kasvatada idufirmasid, mis keskenduvad tehnoloogiatele eri tööstusvaldkondades, ning viia uued perspektiivikad tehnoloogiad turule.

Mida arvab Clara Chen sellest, kust ja millal tuleb järgmine Eesti ükssarvik, saab kuulata ja vaadata siit:

Jaga postitust

Tagasi üles