Vaata peasisu

Eesti ettevõtted võitsid maailma suurimal toidumessil kolm kõrget auhinda

EASi ja KredExi ühendasutus
22. veebruar 2023
2 min

18 Eesti toiduainesektori ettevõtet osalevad sel nädalal Eesti ühisstendiga maailma suurimal toidumessil Gulfood 2023. Esmakordselt võitsid kolm Eesti ettevõtet Gulfoodi toiduinnovatsiooni võistlusel peaauhinnad. 

„Eesti toidusektor lööb Dubais laineid! Meil on ülihea meel, et meie ettevõtted suutsid võtta toidusektori maailmamessil toiduinnovatsiooni auhindade jagamisel kolmikvõidu,“ sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse rahvusvahelise müügi juht Marge Pihlapuu

Meie jäätisepulbrite innovaator Revala võttis esikoha piimatoodete kategoorias oma laktoosivaba pehme jäätisega, lisaks olid nad finalistide hulgas ka oma supertoitudega täiendatud jäätisepulbriga. Must Küüslauk võitis parima mahetoote kategooria oma musta küüslaugu õisikuga ning Rosena DK oli parim tervise ja heaolu toodete kategoorias Eternal Youth kollageeni, vitamiine jt tervist toetavaid komponente sisaldavate iluampsudega. 

Gulfood on maailma suurim toidu- ja joogisektori mess ning Pihlapuu sõnul Eesti toidutootjate jaoks suurim ja tähtsaim iga-aastane üritus. „Ettevõtted valmistuvad alati hoolikalt ette, et pakkuda alati midagi uuenduslikku, põnevat ja maitsvat. Seekord on nad igatahes kümnesse tabanud, sest ükski teine riik ei ole varem ühel aastal kolme auhinda saanud,“ sõnas Pihlapuu. Ta rõhutas, et messil on kohal rohkem kui 4000 brändi ning see aitab meie ettevõtetel silma paista ning eksporti arendada. 

20.-24. veebruarini Araabia Ühendemiraatides toimuval messil osalevad Eesti ettevõtetest veel Balsnack, Chaga, EBM Group, Ecotrade, Haage, Iktos, Nordic Milk, Roosiku, BabyCool, Saku, Salvest, Scanola, Toidu-ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus TFTAK, Valio ja Öselwise. 

28. korda toimuval Gulfoodil osaleb tänavu üle 5000 ettevõtte 125 erinevast riigist. Mess toimub igal aastal ürituste ja näituste kompleksis Dubai World Trade Center. 

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond. 

Kõik võitjad Gulfoodi kodulehel: https://www.gulfood.com/gulfood-innovation-awards-entry

Fotol kõik Eesti võitjad, foto autor Rene Lutterus

Jaga postitust

Tagasi üles