Vaata peasisu

Eesti ettevõtted tutvustavad Saksamaal e-tervise lahendusi

EASi ja KredExi ühendasutus
19. aprill 2016
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb alates tänasest koos 4 Eesti ettevõtte ja Connected Health klastriga tervishoiualase infotehnoloogia erialamessil conhIT 2016, mis toimub 19. – 21. aprillini Saksamaal Berliinis. Messi korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

conhIT toimub sellel aastal juba kümnendat korda. Mess kõnetab eelkõige IT valdkonna juhte ja spetsialiste, arste ja haiglate juhte, tarkvaratootjaid, hooldusteenuste pakkujaid nii statsionaaris kui ambulatoorses ravis, IT-nõustamisfirmasid ja poliitikuid.

EASi korraldatud Eesti ühisstendi projektijuhi Karin Alliksaare sõnul töötatakse Saksamaal selle nimel, et võtta vastu e-tervise seadus. „Siiani on e-tervise teenused siin just sel põhjusel vähe levinud. Seaduse vastuvõtmine oleks suur samm turu avanemise suunas ja suurepärane võimalus tervishoiualase infotehnoloogia vallas tegutsejatele ka väljastpoolt Saksamaad,“ selgitas Alliksaar. Alliksaare sõnul on töös ka elektroonse tervisekaardi lahenduse loomine ning e-retsepti käivitamine.

Connected Health klastri juhi Külle Tärnovi sõnul on Eesti e-tervise valdkonnaga tegelevatele ettevõtetele Saksamaa turg suur ja atraktiivne – 82% sakslastest kasutab nutitelefone ning aktiivselt tervisealaseid mobiilirakendusi. Samas on turg keeruline seoses oma mitteusaldusega e-teenuste osas üldse. „Saksamaa e-tervise kõrgetasemeline delegatsioon külastas Eestit kaks aastat tagasi ja meie e-tervises tehtu avaldas neile suurt muljet. Samas ei usu nad veel siiani, et midagi sellist oleks Saksamaal võimalik,“ rääkis Tärnov, lisades, et siiski on ka seal toimunud olulised positiivse arengud. Tärnov pidas messil osalemist oluliseks just seetõttu, et Eesti ettevõtted saaksid olla Saksamaa turul õigel ajal, kui e-tervise teenused ja tooted seal laiemalt kasutusse jõuavad. „Tahame juba praegu sõlmida seal olulisi sidemeid ja võita usaldust. Meie ettevõtted suudavad teha igati turvalisi e-tervise valdkonna lahendusi ja seda peame ka Saksa partneritele ja turule tõestama,“ selgitas ta.

conhIT messil on Eesti ühisstendil esindatud AS Helmes, Hansasoft OÜ, Nortal AS, AS Medisoft ja Connected Health klaster (SA Tallinna Teadsupark Tehnopol). Tervisetehnoloogia klastris Connected Health on 52 partnerit, sh 41 ettevõtet, kolm ülikooli, kaks haiglat, E-Tervise SA ja Tehnopol. Connected Health tegevust toetab EAS klastrite meetmest. Teaduspargi Tehnopol juhitav Connected Health klaster on European Connected Health Alliance’i partnerorganisatsioon.

2015. aasta messist võttis osa 388 eksponenti 14-st riigist ning 7500 külastajat. Lisaks sakslastele külastab IT-tervishoiu alast tippsündmust Berliinis erialainimesi rohkem kui 40-st riigist üle maailma.

EAS korraldab 2016. aastal Eesti ettevõtete osalemise ühisstendidel 13. välismaisel ärimessil. Rohkem informatsiooni valdkondlike messide kohta leiab www.eas.ee/messid.

 

Lisainfo:
Karin Alliksaar
conhIT 2016 Eesti ühisstendi projektijuht
EASi ettevõtluse ja ekspordi keskus
[email protected]

Külle Tärnov
Connected Health klastri juht
[email protected]
+372 5680 0221

Jaga postitust

Tagasi üles