Vaata peasisu

Eesti ettevõtted osalevad ühiselt Põhja-Euroopa juhtival allhankemessil

EASi ja KredExi ühendasutus
14. november 2018
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis 14 ettevõtet Eesti ühisstendiga Põhja-Euroopa juhtivale allhankemessile ELMIA Subcontractor 2018, mis toimub 13.-16. novembril Rootsis Jönköpingis.

„ELMIA Subcontractor on näituse- ja kohtumispaik, kuhu tulevad nii tootjad kui tarnijad, nii insenerid kui investorid, et vahetada infot ja ideid, sõlmida lepinguid ja leida uusi koostööpartnereid,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane ja rõhutas, et iga teine külastaja otsib messilt uusi tarnijaid.

Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuhi Triin Ploompuu sõnul on masina- ja metallitööstuse ettevõtete jaoks regulaarne messidel osalemine võtmetähtsusega turundus- ja müügitegevus. „Rootsi kui meie üks põhiturgudest vajab pidevat tähelepanu ja ELMIA mess on oluline kohtumispaik, mis peaks igal aastal olema meie sektori osalistel kalendrisse planeeritud. EASi ühisstendid on selleks hea võimalus, sest need on tuntud oma headuses ja aitavad turundada kogu Eestit ja meie koostöövõimekust B2B võtmes,“ rääkis Ploompuu.

Teist aastat järjest on ühisstendil on oma toodetega väljas ka Pentamet OÜ. Nende tegevjuhi Marko Lillemetsa sõnul on nad messiks põhjalikult valmistunud ning oma tootenäidised läikima löönud. „Messid on meie äri jaoks väga olulised ning oleme erinevatel messidel loodud kontaktidega reaalseid lepinguid sõlminud. Seekord on plaanis soojendada suhteid juba olemasolevate klientidega ja luua uusi kontakte potentsiaalsete ostjatega,“ ütles Lillemets.

Peamiselt allhanke lahendusi pakkuva Alise Technic OÜ müügijuhi Raivo Piiberi sõnul on kõige tähtsam olla pildil ja saata sõnum kõigile praegustele ja tulevastele klientidele, et me oleme olemas, me tegutseme ja kasvame ning oleme ka valmis uuteks väljakutseteks. „Just nii on võimalik messilt uusi kliente ning koostööpartnereid leida. Meil on iga päev kaheksa tundi selleks, et veenda potentsiaalseid kliente selles, et just meie ettevõte on see, kes suudab lahendada tema probleemid,“ ütles Piiber ja soovitas kõigil ettevõtjatel messidel osaleda. „Tehke see samm ja see kulutus ära ja te näete, mis toimuma hakkab.“

2017. aastal osales messil külastajatena üle 14 200 professionaali ning ligi 1100 eksponenti umbes 30 riigist. Mess toimub kokku viies hallis ning näitusepinda on kokku rohkem kui 18 000 ruutmeetrit.

Eesti ühisstendil osalevad Alise Technic OÜ, Boomerang Cable OÜ, Custom Metal OÜ, Danival MW OÜ, Haapsalu Metal OÜ, Nordic Armoury OÜ, Pentamet OÜ, Plastone OÜ, ProGlass OÜ, Rakvere RLR OÜ, Saku Metall Allhanke Tehas AS, TB Works OÜ, Vecta Design OÜ ja Vesimentor OÜ.

Messi kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles