Vaata peasisu

Eesti ettevõtted osalevad Saksamaa suurimal ehitusmessil

EASi ja KredExi ühendasutus
15. jaanuar 2019
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis kuus Eesti ettevõtet rahvusvahelisele ehitusmessile BAU 2019, mis toimub 14.-19. jaanuaril Saksamaal Münchenis. Eesti ühisstendil osalevad: Q-haus OÜ, VECTA Design OÜ, Skano Fibreboard OÜ, Plastrex Europe OÜ, Pelltech OÜ ja Viko House OÜ.

BAU on üks maailma juhtivamaid ehitusmesse, mis hõlmab nii arhitektuuri, ehitustehnoloogiaid kui ka materjale ja süsteeme. Eelmisel korral käis messil üle 250 000 külastaja.

Pelletipõletite ja –katelde tootmisega tegeleva Pelltechi ekspordijuhi Kadri Liivati sõnul osalesid nad EASi ekspordiprogrammis „Missioon Saksamaa“, mille tulemusena sai selgeks, millist toodet Saksa turule on vaja ja millisele piirkonnale peaks keskenduma. „Just siis kui olime oma uue tootega lõpusirgel, avanes võimalus kandideerida ka BAU messile. Oleme teinud korraliku eeltöö ja usume, et see on just õige koht meie uue katla tutvustamiseks ja partnerite leidmiseks,“ selgitas Liivat.

Messil osaleb ka plastpakendite ümbertöötlemisel keskkonnasõbralike ehitusmaterjalide tootmisega tegelev Plastrex Europe OÜ. Nende müügidirektor Sven Kannistu rääkis, et peamine eesmärk on messilt leida uusi kliente ja tutvustada oma tooteid. „Meie jaoks on suur pluss ka see, et saame vaadata, kuhu turg on liikumas ja koguda mõtteid arenduseks, disainiks, materjalide kombineerimiseks jne,“ lisas Kannistu.

Puust elementmajade tootja Q-hausi müügidirektor Airon Voolaidi rõhutas, et BAU messil osalemine on väga oluline, sest Q-hausi tänavune prioriteet number üks on laieneda Saksamaa turule. „Lähtudes meie eelnevatest kogemustest, peame messieelset ettevalmistust äärmiselt oluliseks. Selleks, et messil edukas olla tegime eelnevalt sihtturule reklaamikampaania. Tänu sellele kogusime hulgaliselt kontakte, kellega leppisime juba enne messi kokku ka konkreetsed kohtumised,“ rääkis Voolaid ja lisas, et eesmärk on leida vähemalt kolm klienti, kes aasta jooksul lepinguteks realiseeruks.

Eesti ühisstendide korraldamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust