Vaata peasisu

Eesti ettevõtted osalevad rahvusvahelisel Smart City messil

EASi ja KredExi ühendasutus
17. november 2015
2 min

17. november 2015

EAS osaleb koos Eesti ettevõtetega rahvusvahelisel targa linna ehk Smart City Expo 2015 messil, mis toimub 17. –19. novembrini Barcelonas, Hispaanias.

Smart City Expo & World Congress on valdkonna olulisim sündmus, mis toob kokku maailma edukamate linnade, ettevõtete, uurimiskeskuste, ülikoolide, operaatorite, tootjate ja  riiklike või valitsusväliste organisatsioonide ja liitude juhid ning visionärid. Messil on esindatud erinevad sektorid – energeetika, transport, linnaplaneerimine, IKT lahendused ning innovaatilised teemad nagu tark ühiskond, tõhus valitsus, keskkond ja taaskasutus, innovatsioon, transport, energia ja jätkusuutlikkus, ICT jm.

EAS korraldab Smart City Expol riiklikku ühisstendi esimest korda ja sinna on kaastatud mitmed valdkonna ettevõtted ning Eesti targa linna kogukonna esindajad.  Ühisstendil tutvustatakse Eesti ettevõtete toodangut ning müüakse Tallinna innovatsiooni-ja ärikeskkonda ühtse brändi „Tech Hub Tallinn“ all.

Ühe Eesti targa linna eestkõneleja Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhi Jaak Raie sõnul on tervitatav, et Eesti targa linna lahendused on lõpuks ka maailmamessil kättesaadavad. „Tehnoloogiaettevõtetel on hea võimalus näidata Eestit nutika linnakeskkonnana just alustavate ettevõtete edulugude baasil,“, sõnas ta. Raie lisas, et Eesti targa linna kogukond on väga huvitatud rahvusvahelistest kontaktidest, et pakkuda uusi ärivõimalusi innovaatiliste ettevõtete ja linnade koostöös.

Messi raames  toimub ka konverents, kus astuvad üles ka Eesti esindajad. Tallinna Teaduspargi Tehnopol juht Jaak Raie teeb ettekande „Innovaatiliste riigihangete praktika“ ning FINEST Twins projekti esindaja Ralf-Martin Soe esineb teemaga „Helsingi piirkonna ja Eesti targa linna teadmiste vahetamine“.

Messi teisel päeval toimub Eesti stendil võrgustikuüritus, kus ettevõtted kohtuvad oma potentsiaalsete klientide ja partneritega. Ürituse avab Riigikogu liige Anne Sulling. Lisaks on delegatsioonis inimesi Tartu Linnavalitsusest, Tallinna Ettevõtlusametis ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist.

Eesti ettevõtetest osalevad riiklikul ühisstendil: ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ, Gridens Technologies OÜ, Mobi Lab OÜ, Regio AS, T Grupp AS, Tallinna Teaduspark Tehnopol AS  ja Technopolis Ülemiste AS.

Messil osalemist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: http://arhiiv.eas.ee/eksport

Jaga postitust

Tagasi üles