Vaata peasisu

Eesti ettevõtted osalevad maailma suurimal mobiilitehnoloogia messil

EASi ja KredExi ühendasutus
22. veebruar 2016
2 min


Kümme Eesti ettevõtet osalevad 22.-25. veebruarini Barcelonas toimuval maailma olulisimal mobiilitehnoloogia sündmusel Mobile World Congress.

Mobile World Congress 2016 on maailma suurimaid IKT sektori messe. Eesti ettevõtete osalemist messil toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

EAS korraldab MWC riiklikku ühisstendi juba neljandat korda. Kõikidel kordadel on esindatud olnud 4 ettevõtet – Fortumo, Ecofleet, Sertfitseerimiskeskus ja hiljuti Hispaania ettevõte CartoDB poolt omandatud kaardirakendustarkvara arendav Nutiteq. Lisaks neile osalevad täna alanud messil veel Mooncascade, Mobi Lab, Positium LBS, GoSwift, Bamboo Group ja EMEA Partners.

Eesti ühisstend Mobile World CongressilSertifitseerimiskeskuse juhatuse liige Kalev Pihl hindab messi sisukaks ja seal saadud kontakte oluliseks eelkõige neile, kes soovivad sektoris laieneda. „Sertifitseerimiskeskus on jätkuvalt
otsimas uusi turge nii oma tänastele kui ka homsetele lahendustele mobiilse identiteedi vallas. Usun, et ühiselt e-Estonia brändi alt õnnestub väikefirmadel nagu SK end nähtavamaks muuta ning jõuda oluliste kontaktideni,“ lisas Pihl.

Eestit tutvustatakse messil kui innovaatilist ja usaldusväärset IT-riiki, kus on tehtud suuri investeeringud IKT taristusse ja julgeolekusse ning arendatud välja erinevaid e-teenuseid. Rohkem tähelepanu pööratakse sel aastal e-residentsuse tutvustamisele ning loodetakse leida uusi e-kodanikke. „Oleme peagi lähenemas 10 000  e-residendile ja soovime, et suureneks ka neile pakutavate teenuste hulk. Seepärast kutsume messil osalevaid teenusepakkujad ja arendajad ühildama oma teenuseid e-residentsuse võimalustega,“ lausus e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus.

Eesti stendi oodatakse külastama ka MWC-l ettekandega esinevat Euroopa Komisjoni digivolinikku Andrus Ansipit. Meie arendajate vastu on eelnevalt huvi tundnud ka erinevad messil osalevad delegatsioonid, sealhulgas ka näiteks Google’i esindajad.

Mobile World Congress on mobiilivaldkonna olulisim sündmus, mis toob järjekindlalt kokku maailma edukamate operaatorite, ettevõtete, tootjate ja kaubamärkide juhid ja visionäärid. 2015. aastal külastas messi üle 93 000 inimese ning kokku osales messil ligi 2000 eksponenti.

Lisainfo:

Mairika Haab
Eesti ühisstendi projektijuht
[email protected]
+372 627 9708

Jaga postitust

Tagasi üles