Vaata peasisu

Eesti ettevõtted osalevad maailma suurimal mobiilimessil

EASi ja KredExi ühendasutus
2. märts 2015
3 min

2. märts 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viib 13 Eesti ettevõtet riikliku ühisstendiga maailma suurimale IKT sektori messile Mobile World Congress 2015, mis toimub 2. – 5. märtsini Hispaanias Barcelonas. Messil osalemist toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Eelmisel aastal oma mobiiltehnoloogilise lahendusega Demograft rahvusvahelise Global Mobile Awards auhinna võitnud Regio AS esindaja Kasper Kerem: „Mess on meile oluline kohtumispaik uute mobiilioperaatorite ja edasimüüjatega ning ligi paarikümne olemasoleva operaatoriga. Lisaks annab üritus parima ülevaate uusimatest turutrendidest. Regio tutvustab messil auhinnatud Demografti tootearendusi ja klientidega koostöös välja töötatud uusi võimalusi,“ sõnas Kerem. Ta peab ühisstendi eeliseks laiema kõlapinna saavutamist, suuremaid koostöövõimalusi teiste Eesti ettevõtjatega ja jagatud kulusid.

Mobiilmakseid pakkuv Tartu ettevõtte Fortumo: “Mobile World Congress on maailma suurim mobiilivaldkonna üritus, kuhu sõidavad kokku pea kõik meile olulised koostööpartnerid ja potentsiaalsed kliendid. Näiteks eelmise aasta messi tulemusena käivitus Fortumol koostöö mobiilioperaatoritega Turkcell, Telenor Pakistan, Smart ja Singtel ning telefonitootjatega Oppo, Gionee ja Alcatel OneTouch. Samas on Mobile World Congressil oma stendiga väljas olemine üsna kallis, riiklik ühisstend annab aga võimaluse hoida kulutusi kontrolli all ja ühine logistika aitab keskenduda äriarendusele,” rääkis Fortumo ärijuht Gerri Kodres.

Mobile World Congress on mobiilivaldkonna olulisim sündmus, mis toob järjekindlalt kokku maailma edukamate operaatorite, ettevõtete, tootjate ja kaubamärkide juhid ning visionäärid. 2014. aastal külastas messi rohkem kui 85 000 inimest ning kokku osales ligi 1800 eksponenti.

Eestit tutvustatakse kui innovaatilist ja usaldusväärset IT-riiki, kus on tehtud suuri investeeringud IKT taristusse ja julgeolekusse, sh välja arendatud e-teenused ning kus leidub suurel hulgal maailmatasemel IT-talente. Eesti tutvustab ka e-residentsuse teenust, mida ainsa riigina maailmas välismaalastele pakutakse.

Tänavu on eestlased esindatud ka messi programmis, kus 4. märtsil astub üles ettekandega „Estonia, where stuff happens first“ majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. Lisaks korraldab EASi võrgustumise üritusi ettevõtetele kontaktide loomiseks. Eesti magnetiks on Robotexil osalenud noorte innovaatorite ehitatud robotite jalgpall ja sumomatš. Siinjuures on tähelepanuväärne, et Eestil on maailmas kõige rohkem robotiehitajaid inimese kohta.

Eesti ettevõtetest osalevad riiklikul ühisstendil: AgileWorks OÜ, DigiFlak OÜ, Eesti Telekom AS, Fortumo OÜ, Inkspin1 AS, Mobi Lab OÜ, Mooncascade OÜ, Nutiteq OÜ, Oskando OÜ, Regio AS, Sertifitseerimiskeskus AS, SignWise OÜ ja Yoga AS.

Jaga postitust

Tagasi üles