Vaata peasisu

Eesti ettevõtted löövad kaasa Euroopa tähtsaimal finantstehnoloogia üritusel Amsterdamis

EASi ja KredExi ühendasutus
3. juuni 2019
2 min

11 Eesti ettevõtet osalevad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatud riikliku ühisstendiga Euroopa suurimal finantstehnoloogia sündmusel „Money 20/20 Europe“. Tänavune mess toimub 3.-5. juunini Amsterdamis.

Eesti ühisstendil osalevad Bankish AS, EFTA Business Forecast OÜ, EstateGuru OÜ, EveryPay AS, Fitek AS, Icefire OÜ, Messente Communications OÜ, MindTitan OÜ, Mooncascade OÜ, SK ID Solutions AS ja Veriff OÜ.

Finantssektori esindusorganisatsiooni FinanceEstonia tegevjuhi Anu Müürsepa sõnul on TransferWise ja Monese Eesti finantstehnoloogia ettevõtted, mis rahvusvahelisel areenil enam tutvustamist ei vaja. „Amsterdamis toimuv valdkonna suurüritus Money 20/20 on võimalus ka teistele Eesti ettevõtetele EASi toel ühise väljapanekuga ennast sektoris tutvustada, leida sobivaid kontakte ja seeläbi miks mitte kõndida tulevikus tippudega sama teed,“ selgitas Müürsepp messi olulisust.

Bankish osaleb teist aastat järjest Money 20/20 üritusel, et leida uusi kliente, tutvustada oma toodet ning vahetada ideid globaalsete fintech tippudega. „Eelmisel aastal saime palju rahvusvahelisi kontakte ja tagasisidet oma tootele. Kuna Eesti kui kiire tehnoloogia arenguga maa tekitab laiemat huvi, siis on ühisstendi koosseisus võimalik saavutada suuremat tähelepanu,“ rääkis Bankishi juhatuse liige Marek Piller.

Oma tehisintellektil põhineva tehingupettuste tuvastamise toote testimiseks ja tagasiside saamiseks kasutab messil võimalust ka tarkvara tootearenduse ja andmeteaduse ettevõte Mooncascade.

Messil on väljas ka uus pilvepõhine eelarvete koostamise ja jälgimise lahendus VeeRa, mida arendab EFTA Business Forecast OÜ. „VeeRa on viinud tänaseks suurema osa Eesti kohalike omavalitsuste finantsplaneerimisest uuele tasemele. EASi ühisstendil osalemine Amsterdamis annab meile suurepärase võimaluse leida koostööpartnereid üle maailma ning lisaks võimalike kliente erasektoris,” rääkis EFTA Business Forecasti juhatuse liige Helika Parts.

Ameerikast alguse saanud Money20/20 on kasvanud globaalseks finantssektori kogunemispaigaks ning juba mitmendat aastat toimuvad üritused ka Euroopas ja Aasias. Eelmisel aastal osales Euroopa üritusel ligi 2000 ettevõtet ja üle 5000 külastaja, kellest peaaegu neljandik olid mõne ettevõtte tippjuhid.

Jaga postitust

Tagasi üles