Vaata peasisu

Eesti ettevõtluskeskused Soulis ja Singapuris toetavad eksportööre

EASi ja KredExi ühendasutus
26. jaanuar 2023
3 min

2023. aasta algusest töötab Lõuna-Korea pealinnas Soulis Eesti ettevõtluskeskus (inglise keeles Estonian Business Hub Seoul). Olles esimene omataoline maailmas, on keskus osa riigi püüdlusest tõhustada Eesti äridiplomaatiat ning panustada ettevõtete ekspordigeograafia laiendamisse. Samasugune keskus avatakse tänavu ka Singapuris.

Välisministeeriumi rajatud ettevõtluskeskus on loodud Eesti Souli saatkonna juurde eesmärgiga tutvustada kohapeal Eestit kui riiki, millega majandussuhteid arendada. „Meil on selge veendumus, et Eesti tootjatel on mida Lõuna-Koreasse eksportida ning paljud tooted on siinsel turul vägagi konkurentsivõimelised. Samuti usume, et Eesti pakub Lõuna-Korea ettevõtetele häid investeerimisvõimalusi,“ sõnas Eesti suursaadik Korea Vabariigis Sten Schwede.

Eesti ettevõtjad saavad võimaluse korraldada ettevõtluskeskuse ruumides tootetutvustusi, ärikohtumisi, seminare, näitusi, töötubasid ja vastuvõtte. „Kaugematele turgudele sisenemiseks ei piisa paraku vaid telefonikõnedest või meilivahetusest. Kohalikud ettevõtjad eelistavad potentsiaalsete partnerite ja toodetega vahetult tutvust teha,“ sõnas suursaadik ning kutsus kõiki Eesti ettevõtjaid koostöövõimalusi aktiivselt kasutama. Lisaks on kõigile huvilistele nõu ja jõuga toeks Eesti saatkonna töötajad koos EAS ja Kredexi ühendasutuse ekspordinõunikega. Juhul kui soovite Souli ettevõtluskeskuse ruume ja sealset esitlustehnikat kasutada, võtke lahkesti ühendust.

„Püsiväljapanekuga tutvustame kohalikele Eesti ettevõtluskeskkonda, e-riigi lahendusi, e-residentsuse programmi ja Eestit kui turismisihtkohta,“ lisas Schwede. Ettevõtluskeskuses  esitleme väljapanekutena me tugevaid ekspordisektoreid, millest esimesteks on meie puidusektorit ja rohemajandust tutvustav näitus.  

Sarnane ettevõtluskeskus avatakse tänavu ka Singapuris juuni alguses  kõrgetasemelise riikliku visiidiga. „Sinna on oodatud ka kõik meie tegusad ja tublid ettevõtted, kes saavad huvi korral ühineda äridelegatsiooniga,“ sõnas EAS ja Kredexi ühendasutuse Singapuri ekspordinõunik Kristel Alver ning soovitas huvilistel otse ühendust võtta.

Samuti on võimalik kõikidel tehnoloogiaettevõtetel ühineda SWITCH Expo raames  kontaktreisiga, et külastada messi ning luua suhteid huvipakkuvate partneritega. Expo toimub oktoobri lõpus, kuid täpsed kuupäevad on hetkel veel kinnitamisel.

Ekspordinõunik Kristel Alveri sõnul on Singapuri suunal viimastel aastatel klassikalise tooteekspordi kõrval eriti jõudsalt kasvanud teenuseeksport. Kui 2021. aastal oli meie teenuseeksport kokku ligi 80 miljonit eurot, siis mullu juba 100 miljonit eurot.

„Aina rohkem nõustan just Eesti tehnoloogiaettevõtteid ja iduettevõtteid, kes soovivad Singapuri ja Kagu-Aasia turgudele siseneda. Singapuris on teatavasti tugev konkurents ning võimalus antakse just teistest samm ees olevatele ja maailma muutvatele lahendustele, mida meie ettevõtjatel õnneks pakkuda on,“ selgitas Alver.

Singapuris asuv Eesti ettevõtluskeskus on Eesti Saatkonnas ning on sillaks Eesti ja Singapuri vahel, ühendades mõlema riigi ettevõtteid, valitsusi ja institutsioone. Sarnaselt Lõuna-Koreale pakub see Eesti ettevõtetele võimalust kasutada ruume kohapealsete partneritega kohtumiseks, ürituste korraldamiseks ja võrgustike loomiseks.

Souli ja Singapuri ettevõtluskeskuste loomist on rahastanud Euroopa Liit – NextGenerationEU.

Lisainfot ekspordivõimaluste kohta Singapuris tasub uurida EASi välisesindajalt.

Kristel Alver
ekspordinõunik (Singapur)

Tel: +65 9296 8022 / +65 6603 4784
E-post: [email protected]
Keeled: eesti keel, inglise keel

Jaga postitust

Tagasi üles