Vaata peasisu

Eesti IT-ettevõtjad, puitmajatootjad ja arhitektid on peaministriga visiidil Iirimaal

EASi ja KredExi ühendasutus
31. jaanuar 2018
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt korraldatud äridelegatsioon saadab peaminister Jüri Ratast visiidil Iirimaal. Äridelegatsiooni kuuluvad Eesti IT-ettevõtjad, puitmajatootjad ja arhitektid, kellel on täna ja homme mitmed kohtumised Dublinis ja Corkis.

Peaminister Jüri Ratase sõnul annab iga selline visiit panuse ettevõtluse ja rahvusvahelise koostöö elavdamiseks ning välisinvesteeringute Eestisse toomiseks. „Samuti on välisturgudel aktiivne osalemine vajalik meie majanduse mitmekesistamiseks ning tehnoloogiliste teadmiste ja lahenduste vahetamiseks. Loodan, et visiit aitab meie ettevõtetel luua uusi vajalikke kontakte ning laiendada nende tegutsemisvõimalusi Iirimaal,” lausus peaminister Ratas.

EASi investorkonsultantide juht Raido Lember avaldas lootust, et Eesti ning Iirimaa kaubandussuhted on muutumas mitmekesisemaks ning kaalukamaks. „Majandussuhetes on veel küllaga kasutamata võimalusi ning täna näeme suurt potentsiaali koostööks eelkõige IT-sektoris ja puitmajade tootmise alal. Iirimaal on praegu akuutseks probleemiks eluasemepuudus,“ sõnas Lember. „Käesoleva visiidi eesmärk ongi luua uusi kontakte nendes valdkondades, et tulemusena kasvaksid pikaajalised ärisuhted Eesti ja Iirimaa ettevõtete vahel,“ sõnas Lember. Möödunud aasta septembris külastas Iirimaad EASi ja Eesti suursaatkonna koostöös korraldatud  IT-ettevõtjate delegatsioon.

Majandussuhted on seni olnud tagasihoidlikud, Iirimaa on Eestile 32. kaubanduspartner. Iirimaale eksporditi Eestist möödunud aasta esimese 11 kuuga peamiselt puitu ja puittooteid.

Täna Dublinis toimuval äriseminaril antakse ettevõtjatele ülevaade Iirimaa majandusest, turule sisenemisest, äritingimustest ning IT- ja ehitussektorist. Äridelegatsiooni kuuluvatel puitmajatootjatel ja arhitektidel on plaanis kohtumised kohalike arendajate, Iirimaa elamuehituse planeerimise ministeeriumi, Iirimaa Arhitektide Kuningliku Instituudi ning Iirimaa Ehitustööstuse Liidu esindajatega. IT-ettevõtjad külastavad lisaks kohtumistele ka Iirimaa Riiklikku Küberkaitsekeskust ning homme, 1. veebruaril, sõidavad nad Corki, kus osalevad CorkIT poolt korraldatud kohtumistel ning ümarlaual Iirimaa ja rahvusvaheliste IT-ettevõtjatega.

Eesti ettevõtjate delegatsioon kuuluvad CybExer Technologies OÜ, Cybernetica AS, GoSwift OÜ, Matek AS, TEMPT Architects, Harmet OÜ, Kauss Arhitektuur OÜ, Mooncascade OÜ ja EstateGuru OÜ.

Äridelegatsiooni visiidi programm on valminud EASi koostöös Eesti suursaatkonnaga Iirimaal.

 

Jaga postitust

Tagasi üles