Vaata peasisu

Eesti ettevõte sai Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni suurvarustajaks

EASi ja KredExi ühendasutus
27. juuli 2022
2 min

Rahvusvaheline tööstuskontsern Harju Elekter valiti Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) finantskomitees madalpinge jaotusseadmete raamhanke võitjaks. Lepingu maht on üle miljoni euro ja see sõlmiti kolmeks aastaks võimalusega seda pikendada.

“Hankel osalemine oli väljakutsuv nii konkurentsi kui ka tehnilise võimekuse tuvastamise vaates. CERNi puhul on tegu kliendiga, kelle ootused nii insenertehnilisele kompetentsile kui ka protsesside toimivusele ning toodete kvaliteedile on oluliselt kõrgemad, kui turul tavapäraselt nõutakse,” lausus AS-i Harju Elekter Elektrotehnika müügijuht Dmitri Tarassov.

Tema sõnul oli hankel edukaks osutumisel olulisteks eeldusteks pidev ja korrektne kliendisuhtlus ning edukalt läbitud tehase audit. “Me suutsime kliendile tõestada, et nii Harju Elektri protsesside kui ka toodete kvaliteet vastab nende kõrgetele standarditele,” kinnitas Tarassov.

“Koostöö rahvusvahelise teadusorganisatsiooniga annab Harju Elektrile võimaluse panustada uurimistehnoloogia arendusse ning laiendab meie enda kogemuste pagasit. Tellimuste sujuvaks täitmiseks peame kohandama teatud siseprotsesse ning võtma kasutusele uued kilbilahendused,” lisas Tarassov.

“On erakordselt hea meel näha esimest Eesti ettevõtte suuremahulist õnnestumist CERNi hankel. Sellised hankevõidud näitavad, et meie ettevõtted on maailmatasemel,“ sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse CERNi projektijuht Robert Aare. Ta lisas, et Eesti ettevõtetele sobivaid hankeid on CERNis sageli ning ühendasutus on ettevõtetele nendel osalemisel toeks.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koordineerimisel edendab EASi ja KredExi ühendasutus CERNi suunalist rahvusvahelist koostööd, tehnoloogiasiiret ja ettevõtlust Eestis. Mullu sügisel korraldas EAS kõrgetasemelise CERNi visiidi, mille raames külastati 12 ettevõtet, nende hulgas ka Harju Elektrit. EASile teadaolevalt on Eestis pooleteise aastaga kogunenud vähemalt 14 ettevõtet, kes on CERNi partnerid.

CERN ehk Euroopa Tuumauuringute Organisatsioon on 23 liikmesriigiga rahvusvaheline teadusasutus, mis loodi teaduse ja tehnoloogia arendamiseks. Organisatsiooni peamisteks uurimisvaldkondadeks on elementaarosakeste füüsika ja tuumafüüsika. Eesti saavutas CERNi assotsieerunud liikmestaatuse 1. veebruaril 2021. aastal.

Jaga postitust

Tagasi üles