Vaata peasisu

Eesti esitleb Rootsi messil krossitsiklit ja mudelraudteed

EASi ja KredExi ühendasutus
15. november 2017
2 min

Teisipäeval, 14. novembril avati Jönköpingis Rootsis allhankemess Elmia Subcontractor 2017, kus osalevad ka Eesti ettevõtted.

Eesti ühisstendil on esindatud 14 ettevõtet, lisaks on kaheksa Eesti ettevõtet esindatud messil eraldi stendidega. Messi külastavad ka 15 ettevõtjat Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse korraldatud kontaktreisiga.

Eesti ühisstendi projektijuhi Eero Rauna sõnul on tegu seni suurima Eesti esindusega sellel Põhjamaade juhtival messil. „Nii suurt stendipinda koos sellise arvu osalevate ettevõtetega pole 18 aasta jooksul, mil Eesti on messil osalenud, veel olnud.  Tänu järjekindlale tööle nii messil kui väljapool seda on Eesti ettevõtted saanud Rootsi masinatööstuses üha rohkem tellimusi. Mess on juba toonud lubavaid kontakte, mis loodetavasti aitavad kasvatada nii Eesti ekspordimahtu kui töötajate arvu meie ühisstendil osalevates ettevõtetes,“ rääkis Raun.

Kõige enam on Eesti ettevõtted huvitatud kontaktidest Rootsi masinatööstuse ettevõtete tippjuhtide ja ostujuhtidega. Messil liikuvatele tudengitele pakub Eesti stendil enim huvi krossimootorratas, millele Custom Metal OÜ on tootnud ülitäpseid metallosi. Saku Metall Allhanke Tehas tutvustab mudelraudteega oma suutlikkust varustada detailidega vagunitehaseid. Ühisstend esitleb Eesti tööstuse suutlikkust ja kõrget kvaliteeti alates plastdetailidest meditsiiniaparaatidele ja keerulistest õmblustöödest reisilaevadele kuni kõige erinevama metallitöötluse, küttesüsteemide tootmise ja elektroonikakomponentide koosteni.

Eesti ühisstendil osalevad Eesti ettevõtted: Alise Technic, Conectra, Custom Metal, Danival MW, Eksamo, Haapsalu Metal, Hyrles, Incap Electronics Estonia, Pentamet, Plastone, Rapla Metall, Reimax Electronics, Saku Metall Allhanke Tehas, Weldman.

Tänavune allhankemess Jönköpingis on avatud kuni reedeni, 17. novembrini.

EAS kavatseb korraldada Eesti ühisstendi messil Elmia Subcontractor ka 2018. aastal. Kõigil osaleda soovivatel ettevõtetel on võimalus endast märku anda.

Riiklike ühisstendide eesmärk on Eesti ettevõtete eksporditulu kasv läbi uute ja olemasolevate kontaktide. 2017. aastal korraldab EAS 17 ühisstendi, mille eelarve on ca 2 miljonit eurot. Ühisstendil osalemine maksab ettevõttele 2000 €. Lisaks jäävad ettevõtja kanda osalejate reisi-, majutuse- ja toitlustuse kulud, oma ettevõtte reklaammaterjalide ja näidiste kulud. Rohkem infot: https://www.eas.ee/teenus/uhisstendid-rahvusvahelistel-arimessidel/

Fotod: https://flic.kr/s/aHsm6dyiWs

Jaga postitust

Tagasi üles