Vaata peasisu

Eesti eksport Soome, Rootsi, Taani ja Norrasse

EASi ja KredExi ühendasutus
26. juuni 2023
1 min

Eksport kokku 

Eesti ettevõtted eksportisid eelmise aasta kolmandas kvartalis Soome, Rootsi, Taani ja Norrasse kaupu ning teenuseid kokku 2 402 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti kolmanda kvartali ekspordist 29%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga kasvas eksport nimetatud sihtriikidesse 23%. Eesti eksport kasvas tervikuna samal perioodil 21%. Riikide lõikes kasvas ekspordimaht võrreldes eelmise aasta sama perioodiga enim Norrasse (42%): teenuste ekspordimaht suurenes ligikaudu 20% ning kaupade ekspordimaht ligikaudu 50%. Ekspordimaht on suurenenud ka Soome (27%), Taani (25%) ning Rootsi (11%).

Kaupade ja teenuste eksport 

Ekspordi maht Soome, Rootsi, Taani ja Norrasse oli kõige suurem eelmise aasta teises kvartalis, misjärel veidi langes. Sihtriikidesse minevast ekspordist moodustab enamuse kaupade eksport. Teenuste ekspordi maht nimetatud riikide suunal oli suurim 2019 aasta teises ja kolmandas kvartalis, misjärel maht langes, kuid jõudis 2022 teiseks ja kolmandaks kvartaliks samale tasemele tagasi. Eelmise aasta kolmandas kvartalis moodustas teenuste eksport kogu ekspordist ligikaudu 30%.

Eksport kaubajaotiste lõikes 

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Soome, Rootsi, Taani ja Norrasse enim masinaid ja seadmeid (23%), puittooteid (19%) ja mitmesuguseid tööstustooteid (14%).

Jaga postitust

Tagasi üles