Vaata peasisu

Eesti eksport Saksamaale, Prantsusmaale ja Poola

EASi ja KredExi ühendasutus
31. märts 2022
1 min
Saksamaa kesklinna tänavavaade.

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid eelmise aasta neljandas kvartalis Saksamaale, Prantsusmaale ja Poola kaupu ja teenuseid kokku 1,02 miljardi euro eest, mis moodustas kogu Eesti ekspordist 13%. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenes eksport nimetatud riikidesse 80% võrra, Eesti eksport tervikuna kasvas samal perioodil 39%. Ekspordi kasv oli kõige suurem Saksamaale (116%), Prantsusmaa ja Poola eksport suurenes samal perioodil vastavalt 60% ning 21%.

Eesti eksport Saksamaale, Prantsusmaale ja Poola kokku.
Allikas: Statistikaamet
*Kokku on liidetud Statistikaameti poolt avaldatud kaupade ja teenuste ekspordi statistika.

Kaupade ja teenuste eksport

Kolme riigi (Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola) kaupade eksport kasvas eelmise aasta neljandas kvartalis 30% ning teenuste eksport 216% (Eesti tervikuna vastavalt 24% ja 79%). Kaupade osakaal ekspordist ulatus 53%ni ja teenuste osakaal 47%ni viimases kvartalis. Saksamaale eksporditavate teenuste eksport suurenes aasta viimases kvartalis oluliselt võrreldes eelnenud aasta sama ajaga (374%) ning teenuste ekspordi osakaal koguekspordist tõusis 58%ni (kolmandas kvartalis 29%). Saksamaa kaupade eksport suurenes samal ajal 22% võrra.

Kaupade ja teenuste eksport Saksamaale., Pranstsusmaale ja Poola.
Allikas: Statistikaamet

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes vedasid käesoleva aasta jaanuaris Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola eksporti masinad ja mehaanilised seadmed (26%), puit ja puittooted (24%) ning metallid ja metallitooted (24%).

Eksport kaubajaotiste lõikes Saksamaale., Prantsusmaale ja Poola.
Allikas: Statistikaamet

Jaga postitust

Tagasi üles