Vaata peasisu

Eesti eksport Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse

EASi ja KredExi ühendasutus
16. august 2023
1 min

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid selle aasta esimeses kvartalis Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse kaupu ning teenuseid kokku 1 137 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti esimese kvartali ekspordist 15%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga langes eksport nimetatud sihtriikidesse 10%. Eesti eksport vähenes tervikuna samal perioodil 1%. Riikide lõikes on ekspordimaht jäänud samale tasemele nii Prantsusmaale kui Saksamaale. Ekspordimaht Poolasse langes 6% ning Hollandisse 27%.

Kaupade ja teenuste eksport

Ekspordi maht Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse oli suurim 2021. aasta viimases kvartalis. Sihtriikidesse minevast ekspordist moodustab suurema osa kaupade eksport. Teenuste ekspordi maht nimetatud riikide suunal oli suurim samuti 2021 aasta viimases kvartalis. Kaupade eksport 2023 aasta esimeses kvartalis langes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes enim Hollandisse (27%) ning Poola (5%), kaupade eksport Saksamaale ja Prantsusmaale on püsinud samal tasemel. Teenuste eksport seevastu kasvas kõikidesse sihtriikidesse.

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse enim puittooteid (18%), masinaid ja seadmeid (17%) ja mineraalseid tooteid (13%).

Jaga postitust

Tagasi üles