Vaata peasisu

Eesti eksport Keeniasse, Suurbritanniasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Araabia Ühendemiraatidesse

EASi ja KredExi ühendasutus
24. aprill 2023
1 min

Eksport kokku 

Eesti ettevõtted eksportisid eelmise aasta kolmandas kvartalis Keeniasse, Suurbritanniasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Araabia Ühendemiraatidesse kaupu ning teenuseid kokku 873 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti kolmanda kvartali ekspordist 10.52%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga langes eksport nimetatud sihtriikidesse 10.5%. Eesti eksport kasvas tervikuna samal perioodil 21%. Riikide lõikes kasvasid ekspordimahud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga enim Araabia Ühendemiraatide (ligikaudu 90%) ja Keenia (ligikaudu 30%) suunal. Ameerika Ühendriikidesse vähenes kogueksport seejuures ligikaudu 20% ning Suurbritanniasse ligikaudu 5%.

Kaupade ja teenuste eksport 

Ekspordi maht Keeniasse, Suurbritanniasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Araabia Ühendemiraatidesse kõige suurem 2021. aasta teises pooles. Sihtriikidesse minevast ekspordist moodustab veidi enam kui poole kaupade eksport. Viimaste aastate jooksul on teenuste ekspordi maht nimetatud riikide suunal olnud kasvuteel. Kui 2021. aasta kolmandas kvartalis moodustas teenuste ekspordi maht vähem kui ühe kolmandiku kogu mahust, siis tänaseks on teenuste ekspordi osakaal märkimisväärselt suurenenud.

Eksport kaubajaotiste lõikes 

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Keeniasse, Suurbritanniasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Araabia Ühendemiraatidesse enim masinaid ja seadmeid (44%), puittooteid (14%) ja mineraalseid tooteid (11%).

Jaga postitust

Tagasi üles