Vaata peasisu

Eesti eksport Keeniasse ja Ameerika Ühendriikidesse

EASi ja KredExi ühendasutus
22. jaanuar 2024
1 min

Eksport kokku 

Eesti ettevõtted eksportisid eelmise aasta kolmandas kvartalis Keeniasse ja Ameerika Ühendriikidesse kaupu ning teenuseid kokku 323 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti kolmanda kvartali ekspordist 4,6%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga langes eksport nimetatud sihtriikidesse 35%. Eesti eksport vähenes tervikuna samal perioodil 15%. Riikide lõikes vähenes ekspordimaht Keeniasse 46% ning Ameerika Ühendriikidesse 35%.

Kaupade ja teenuste eksport 

Ekspordi maht Keeniasse ja Ameerika Ühendriikidesse oli suurim 2021. aasta viimases kvartalis. Sihtriikidesse minevast ekspordist moodustas tol hetkel suurema osa kaupade eksport, kuid viimastel kvartalitel on ülekaalus olnud teenuste eksport. 2023. aasta kolmandas kvartalis kasvas teenuste ekspordimaht võrreldes eelmise aasta sama perioodiga Ameerika Ühendriikidesse 22%, kuid Keeniasse langes 48%. 2023. aasta kolmandas kvartalis kasvas kaupade ekspordimaht võrreldes eelmise aasta sama perioodiga Keeniasse 20%, kuid Ameerika Ühendriikidesse on toimunud märkimisväärne langus: 66%.

Eksport kaubajaotiste lõikes 

Kaubajaotiste lõikes eksporditi 2022 aastal Keeniasse ja Ameerika Ühendriikidesse enim masinaid ja seadmeid (58%), puittooteid (9%), keemiatööstuse ja sellega seotud tööstusharude tooteid (8%) ning optika-, foto-, kino-, mõõte-, kontroll- ja meditsiiniinstrumente ning -aparatuuri (8%).

Jaga postitust

Tagasi üles