Vaata peasisu

Eesti eksport Jaapanisse, Korea Vabariiki ja Singapuri  

EASi ja KredExi ühendasutus
26. jaanuar 2023
1 min

Eesti ettevõtted eksportisid eelmise aasta kolmandas kvartalis Jaapanisse, Korea Vabariiki ja Singapuri kaupu ning teenuseid kokku 83 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti ekspordist 1%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga langes eksport nimetatud sihtriikidesse 36% (Eesti eksport kasvas tervikuna samal perioodil 21%). Riikide lõikes kasvasid ekspordimahud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga Jaapanisse (+14%), aga vähenes Singapuri (-62%) ja Lõuna Korea suunal (-15%).

Kaupade ja teenuste eksport 

Märkimisväärse ekspordimahtude languse taga, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, oli langus kaupade ekspordis (-53%). Samas on suure kaupade ekspordi languse taga märkimisväärne kaupade ekspordi kasv 2021 kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga ning 2022 aasta esimene kuni kolmas kvartal on kaupade ekspordi kasv olnud positiivses trendis. Teenuste eksport kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 24% ning on samuti olnud positiivses kasvutrendis kogu 2022 perioodil. Sihtriikidesse suunduvast ekspordist moodustas 2022 kolmandas kvartalis 61% kaupade eksport ja 39% teenuste eksport.

Eksport kaubajaotiste lõikes 

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Jaapanisse, Korea Vabariiki ja Singapuri enim mineraalseid tooteid (50,2%), puit ja puittooteid (26,7%) ja masinaid ning seadmeid (8,4%).

Jaga postitust

Tagasi üles