Vaata peasisu

Eesti eksport Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ning Araabia Ühendemiraatidesse

EASi ja KredExi ühendasutus
20. september 2023
1 min

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid selle aasta teises kvartalis Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ning Araabia Ühendemiraatidesse kaupu ning teenuseid kokku 626 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti teise kvartali ekspordist 8%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga langes eksport nimetatud sihtriikidesse 25%. Eesti eksport vähenes tervikuna samal perioodil 5%. Riikide lõikes on ekspordimaht jäänud samale tasemele Suurbritanniasse. Ekspordimaht Ameerika Ühendriikidesse langes 37% ning Araabia Ühendemiraatidesse 54%.

Kaupade ja teenuste eksport

Ekspordi maht Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ning Araabia Ühendemiraatidesse oli suurim 2021. aasta viimases kvartalis. Sihtriikidesse minevast ekspordist moodustab 2023. aastal suurema osa teenuste eksport. 2023. aasta teises kvartalis moodustas kaupade eksport 41% ning teenuste eksport 59% koguekspordist. Kaupade eksport 2023 aasta teises kvartalis langes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes enim Araabia Ühendemiraatidesse (78%) ning Ameerika Ühendriikidesse (60%). Kaupade eksport Suurbritanniasse on püsinud samal tasemel. Teenuste eksport Ameerika Ühendriikidesse ning Suurbritanniasse on püsinud samal tasemel ning Araabia Ühendemiraatidesse langenud (14%).

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ning Araabia Ühendemiraatidesse enim masinaid ja seadmeid (44%), puittooteid (14%) ja mineraalseid tooteid (11%).

Jaga postitust

Tagasi üles