Vaata peasisu

Eesti eksport Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ja Araabia Ühendemiraatidesse

EASi ja KredExi ühendasutus
24. märts 2022
1 min

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid eelmise aasta neljandas kvartalis Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ja Araabia Ühendemiraatidesse kaupu ja teenuseid kokku 986 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti ekspordist 13%. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas eksport nimetatud riikidesse 28%, Eesti eksport tervikuna samal perioodil 39%. Eksport kasvas kõige kiiremini Araabia Ühendemiraatidesse (130%), Ameerika Ühendriikide ning Suurbritannia eksport suurenes samal perioodil vastavalt 11% ning 67% võrra.

Kaupade ja teenuste eksport

Kolme riigi (Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia ja Araabia Ühendemiraadid) kaupade eksport kasvas eelmise aasta neljandas kvartalis 14% ning teenuste eksport 73% (Eesti tervikuna vastavalt 24% ja 79%). Kaupade osakaal ekspordist ulatus 68%ni ja teenuste osakaal 32%ni viimases kvartalis.

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes vedasid käesoleva aasta jaanuaris Ameerika Ühendriikide, Suurbritannia ja Araabia Ühendemiraatide eksporti masinad ja mehaanilised seadmed (45%), mineraalsed tooted (18%) ning puit ja puittooted (10%).

Jaga postitust

Tagasi üles