Vaata peasisu

Eesti eksport Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ja Araabia Ühendemiraatidesse

Kristiina Kriisa
21. juuli 2022
1 min

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid käesoleva aasta esimeses kvartalis Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse ja Araabia Ühendemiraatidesse kaupu ja teenuseid kokku 736,1 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti ekspordist 10%. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas eksport nimetatud riikidesse 25%, Eesti eksport tervikuna samal perioodil 36%. Eksport kasvas kõige kiiremini Araabia Ühendemiraatidesse (35%), Ameerika Ühendriikide ning Suurbritannia eksport suurenes samal perioodil vastavalt 24% ning 27% võrra.

Kaupade ja teenuste eksport

Kolme riigi (Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia ja Araabia Ühendemiraadid) kaupade eksport kasvas esimeses kvartalis 11% ning teenuste eksport 57% (Eesti tervikuna vastavalt 31% ja 52%). Kaupade osakaal ekspordist ulatus 62%ni ja teenuste osakaal 38%ni esimeses kvartalis.

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes vedasid käesoleva aasta mais Ameerika Ühendriikide, Suurbritannia ja Araabia Ühendemiraatide eksporti masinad ja mehaanilised seadmed (38%), mineraalsed tooted (23%) ning puit ja puittooted (11%).

Jaga postitust

Tagasi üles