Vaata peasisu

Eesti eksport Ameerika Ühendriikidesse, Araabia Ühendemiraatidesse, Keeniasse ja Suurbritanniasse

EASi ja KredExi ühendasutus
1. detsember 2022
1 min

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid käesoleva aasta teises kvartalis Ameerika Ühendriikidesse, Araabia Ühendemiraatidesse, Keeniasse ja Suurbritanniasse kaupu ning teenuseid kokku 807 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti ekspordist 10,7%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga langes eksport nimetatud sihtriikidesse 4% (Eesti eksport tervikuna samal perioodil 23%). Riikide lõikes kasvas eksport kõige kiiremini Araabia Ühendemiraatidesse (211%), aga vähenes enim Keeniasse (83%). Eksport Suurbritanniasse ja Ameerika Ühendriikidesse on aasta jooksul vähenenud vastavalt 2% ja 14%.

Kaupade ja teenuste eksport

Kaupade eksport sihtriikidesse on 2022 aasta teises kvartalis vähenenud 18%, aga teenuste eksport seevastu kasvanud 27% (Eesti tervikuna vastavalt +20% ja +31%) võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kaupade eksport moodustas 59% ja teenuste eksport 41% sihtriikide 2022 aasta teise kvartali koguekspordist.

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Ameerika Ühendriikidesse, Araabia Ühendemiraatidesse, Keeniasse ja Suurbritanniasse enim masinaid ja mehhaanilisi seadmeid (50,3%), mineraalseid tooteid (22,6%) ja puit ja puittooteid (9,3%).

Jaga postitust

Tagasi üles