Vaata peasisu

Eesti eksport Aasia riikidesse kasvas teises kvartalis 29 protsenti

EASi ja KredExi ühendasutus
22. september 2021
3 min

Tänavuse aasta teises kvartalis jätkus rõõmustav trend Eesti ekspordinäitajate kohta Aasia suunal. Eesti jaoks on sealse piirkonna peamised kaubanduspartnerid Hiina, India, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea, Tai ning Vietnam. Enim kasvas Eesti eksport Singapuri ning Vietnami, samal ajal vähenes aga eksport Hiina ja Lõuna-Koreasse.

Käesoleva aasta teises kvartalis müüsid Eesti ettevõtted nimetatud seitsmesse Aasia riiki kaupu ja teenuseid kokku 205 miljoni euro eest, moodustades kogu Eesti ekspordist 3 protsenti. Eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes kasvas eksport loetletud Aasia riikidesse 29 protsenti, samas kui Eesti eksport tervikuna kasvas samal perioodil 43 protsenti. Kaupade eksport Aasia võtmeturgudele moodustas ekspordimahust 78 protsenti ja teenuste osakaal 22 protsenti. Kaupade eksport kasvas teises kvartalis 33 protsenti ja teenuste eksport 18 protsenti. Kaubajaotiste lõikes olid populaarseimad tooted mineraalsed tooted (60,3 protsenti), masinad ja mehaanilised seadmed (11,7 protsenti) ning puit ja puittooted (8,1 protsenti).

Hiina

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Hiinasse 68,72 miljoni euroni, vähenedes eelmise aasta 73,48 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas ekspordimahust 77 protsenti. Peamisteks kaubagruppideks olid masinad ja mehaanilised seadmed, puit ja puidutooted ning keemiatööstuse tooted.

India

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Indiasse 33,83 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta 20 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas ekspordimahust 90 protsenti. Peamisteks kaubagruppideks olid puidu- ja paberimass, masinad ja mehaanilised seadmed ning metallid ja metallitooted.

Jaapan

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Jaapanisse 28,23 miljoni euroni kasvades eelmise aasta 27,71 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas ekspordimahust 91 protsenti. Peamisteks kaubagruppideks olid puit ja puidutooted, väärismetallid ning masinad ja mehaanilised seadmed.

Singapur

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Singapuri 50,14 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta 13,81 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas 63 protsenti ekspordimahust. Peamiseks kaubagrupiks oli mineraalsed kütused.

Lõuna-Korea

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Lõuna-Koreasse 11,88 miljoni euroni, vähenedes eelmise aasta 15,93 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas 87 protsenti ekspordimahust. Peamisteks kaubagruppideks olid puit ja puidutooted, masinad ja mehaanilised seadmed ning metallid ja metallitooted.

Tai

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Taisse 6,4 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta 5,2 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas 78 protsenti ekspordimahust. Peamisteks kaubagruppideks olid keemiatööstuse tooted ning metallid ja metallitooted.

Vietnam

Teises kvartalis ulatus Eesti eksport Vietnamisse 5,73 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta 2,3 miljonilt eurolt. Kaupade osakaal moodustas 58 protsenti. Peamisteks kaubagruppideks olid puidu- ja paberimass, keemiatööstuse tooted ning puit ja puidutooted.

Allikas: Statistikaamet

Jaga postitust

Tagasi üles