Vaata peasisu

Eesti ehitusettevõtjate huvi Rootsi turu vastu on kasvamas

EASi ja KredExi ühendasutus
24. jaanuar 2017
2 min

Täna, 24. jaanuaril korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koostöös Business Swedeni, Invest Stockholmi ja Göteborgi äriregioonide esindajatega Eesti ehitussektori ettevõtjatele ekspordiseminari, mis tutvustab ärivõimalusi Rootsi turul. Oma tegevusest tutvustavad ka Rootsi ehitusfirmad, kes otsivad partnereid Eestist, ning Eesti ja Rootsi ehitusettevõtjatel on võimalik kohapeal koostöövõimalusi arutada.

EASi välisesinduste juhi Kristel Oitmaa sõnul on Rootsi olnud juba mitmendat aastat Eesti esmane eksportturg, moodustades 18% kogu ekspordist, ja meie ekspordinõunikud pingutavad igapäevaselt, et aidata kaasa Eesti ettevõtjate ekspordikäibe kasvule läbi turule sisenemise ekspertiisi pakkumise ja ekspordipartneriotsingu teenuse.

„Eesti ettevõtjate huvi Rootsi turu suhtes üha kasvav. Täna toimuvale seminarile on registreerunud 90 Eesti ehitusettevõtjat, mis näitab väga suurt huvi Rootsi ehitusturu võimaluste suhtes,“ lisas EASi ekspordinõunik Rootsis Anna Öberg.

Seminari ettekannetes käsitletakse Rootsi ehitusturu hetkeolukorda ja räägitakse tulevikuplaanidest, samuti jagatakse infot olulisematest infrastruktuuri projektidest ja antakse juhtnööre, kuidas siseneda Rootsi turule peatöövõtjana. Seminaril osalevad ettekannetega Anna Öberg (EASi Rootsi ekspordinõunik), Sören Pettersson (Business Swedeni investeeringute vanemkonsultant), Erik Krüger (Stockholmi Äriregiooni äriarenduse projektijuht), Helena Lombrink (Stockholmi linnavalitsuse kommunikatsiooninõunik) ja Lena Hasslöf Gustafsson (Göteborgi Äriregiooni investeeringute nõunik).

Sõna võtavad ka Rootsi ettevõtete SSM Fastigheter, Wallenstam, Byggvesta ja Stena Bygg AB esindajad, kes räägivad enda projektide konkreetsetest vajadustest ja võimalustest allhankijatele, samuti nõudlusest ehitusvaldkonnaga seotud teenuste järgi.

OÜ Harmet juhatuse esimehe, Toomas Kalvi sõnul soosib eksporti Rootsi ennekõike sarnane ärikultuur, mida mõlemad pooled tunnevad ja hindavad. Harmet on aastaid eksportinud moodulmaju Rootsi ja saavutanud usalduse sealsete tellijate silmis hea hinna- ja kvaliteedisuhtega. „Oluline on teadvustada, et iga uus tellimus loob lisanduvaid võimalusi uute lepingute sõlmimisele“, märgib Kalvi.

Tänase seisuga kaetakse EASi ekspordi- ja välisinvesteeringute esindajate poolt kokku 14 riiki, milleks on Rootsi, Soome, Norra, Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Holland, Taani, Kasahstan, USA, Jaapan, Hiina, Singapur ja India. Eesti ettevõtetele, kes soovivad eksportida välisturgudele, pakub EAS lisaks võimalust osaleda messide ühisstendidel, kontaktreisidel, ekspordivaldkonna koolitustel ning sihtturu seminaridel.

Lugupidamisega,
Emilie Toomela
EASi pressiesindaja
[email protected]
+37258145058

Jaga postitust

Tagasi üles