Vaata peasisu

Eesti e-liikuvuse lahendused tekitavad Poolas suurt huvi

EASi ja KredExi ühendasutus
24. november 2022
2 min

Sarnaselt Eestiga on ka Poolas teravalt üles kerkinud kõrgetest energiahindadest ning vohavast inflatsioonist tingitud probleemid ja väljakutsed. Poolalgi tuleb tõsta tempot oma taastuvenergiaprogrammide elluviimisel ja seejärel pöörata rohkem tähelepanu e-liikuvuse lahendustele.

Bolt on tõenäoliselt üks tuntumaid Eestist pärit ükssarvikuid maailmas ning tänaseks aktiivselt tegutsemas ka Poolas. Aprillis alustas Poolas tegevust veel üks Eestist pärit ettevõte – Eleport arendab  elektriautode laadimiseks kaasaegseid nutikaid taristulahendusi ning loodab järgmise kolme aasta jooksul rajada üle Poola vähemalt 300 elektriautode laadimisjaama.

Eesti ministri visiidist poolakate õppereisini

Oktoobris külastas Poolat Eesti majandus- ja taristuminister Riina Sikkut koos ITL-i nutikate transporditeenuste klastri liikmetest koosneva äridelegatsiooniga. Visiidi raames toimunud Eesti-Poola ärifoorumist võttis osa üle 50 kohaliku ettevõtja ja otsustaja, kes kõik huvituvad nutikatest transpordi- ja logistikalahendustest, nende seas ka Poola taristuministeeriumi, Poola riikliku raudteefirma PKP, Poola maanteeameti (GDDKiA) ja Varssavi ühistranspordiameti (ZTM) esindajad. Lisaks tutvustati minister Sikkutile ning teistele Eestist pärit külalistele Varssavi linna poolt elluviidavaid uuenduslikke e-liikuvusega seotud programme ning projekte.

Vastuvisiidina külastasid 13 Poola linna esindajad õppereisi raames Eestit, et lähemalt tutvuda ja ise katsetada siinseid e-liikuvuse ja targa linna lahendusi. Külalistele avaldasid enim muljet sõit Auve Techi isejuhtiva bussiga, Clevoni autonoomne pakikuller ning Starshipi pakirobot. Õppereisi korraldasid Poola regionaalarengu ministeerium ning Maailmapank, viimane on koostamas ka aruannet e-liikuvuse lahendustest, mis võiksid sobida Poola omavalitsustele – tõenäoliselt leiavad soovitustena äramärkimist ka mitmed Eestis tutvustatud lahendused. Lisaks aitavad Eesti ettevõtete toodete tutvustamisele kaasa mitmed Poola ajakirjanduses ilmunud artiklid.

Huvist lepinguni jõudmine eeldab isiklikke kohtumisi

Artiklitest ja õppereisidest sünnib laiema tuntuse saavutamiseks palju kasu, kuid ettevõtjatel endil tuleb edu saavutamiseks kindlasti kohtuda potentsiaalsete klientidega, et paremini mõista nende vajadusi ja võimalusi. Nii saavad kliendid ka oma käega tooteid katsuda, küsida lisaküsimusi ning kogeda nende kasutamist päriselus. See aitab kaasa usalduse loomisele. EAS annab ka edaspidi oma panuse kohtumiste ja ürituste korraldamisesse, et Eesti e-liikuvuse lahendused võimalikult laia kõlapinda leiaksid.

Kui soovite rohkem infot Poola turu kohta, siis võtke ühendust EASi Poola esindajaga:

Daniel Pawel Bajer
Ekspordinõunik (Poola)

E-post: daniel.​bajer@​eas.​ee
Mobiil: +48 665 808 408
Keeled: inglise keel

Jaga postitust

Tagasi üles