Vaata peasisu

Eesti digiinnovaatorid osalevad Euroopa suurimal finantstehnoloogia üritusel

EASi ja KredExi ühendasutus
7. juuni 2023
3 min

Eesti ettevõtted osalevad EASi ja KredExi ühendasutuse eestvedamisel juba seitsmendat korda Euroopa olulisimal finantstehnoloogia suurüritusel Money 20/20. 6.-8. juunini Amsterdamis toimuval üritusel on Eesti ühisstendiga väljas 17 ettevõtet.

EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liikme Liina Maria Lepiku sõnul on suursündmusel osalemine ennast õigustanud. „Seda kinnitab ettevõtjate huvi – 17 ettevõtet on rekord ning paljud on siin mitmendat korda,“ sõnas Lepik ning lisas, et nii see käibki – tuleb järjepidevalt kohal olla ning suhteid arendada.

Kõik Money 20/20 külastajad saavad näha ja proovida Eesti ettevõtte Vespia tehisintellektil põhinevat lahendust, mis aitab ettevõtetel oma partnerite või investorite tausta kontrollida ning ütleb, kas selle ettevõttega tasub koostööd teha või mitte. Lisaks tutvustavad nad messil oma kõik ühes rahapesu tõkestamise ja ettevõtete tuvastamise (KYB) platvormi. „Rahapesu tõkestamine on hetkel äärmiselt aktuaalne teema ning hulgaliselt finantsettevõtteid vajavad mugavaid lahendusi, mis laseksid neil keskenduda oma põhitööle, samal ajal tagades kooskõla muutuvate rahapesu tõkestamise seadustega. Vespia on just selleks loodud,“ sõnas Vespia juht ja asutaja Julia Ront ning lisas, et eesmärk on leida uusi koostööpartnereid.

Põnevaid uudiseid on ka messil osaleval Advapayl – nimelt esmaesitlevad nad Amsterdamis oma uuendatud pangandustarkvara Macrobank. „Meie lahendus võimaldab teistel finantssektori ettevõtetel tõhusalt digitaalpangandusse siseneda ning kõigest mõne kuuga oma fintech-projekte nullist käivitada,“ rääkis Advapay müügijuht Gustav Korobov.

Tema sõnul on Eesti vaatamata oma väiksusele saavutanud märkimisväärse mõju globaalsel IT-maastikul. „Tehnoloogiad, sealhulgas fintech, on Eesti identiteedi ja Eesti kaubamärgi keskmes. Seetõttu on ka meie jaoks ülioluline osaleda Money 20/20-l oma riikliku stendiga,“ kinnitas Korobov. Inbank tutvustab osalejatele oma uue generatsiooni embedded finance platvormi, mis ühendab kaupmehi, tarbijaid ja finantsasutusi. „Meie partnerkeskne platvorm annab kaupmeestele võimaluse oma äri kasvatada ja pakkuda klientidele sujuvat finantseerimist otse oma kauplemiskohas. Samuti annab see teistele finantsasutustele ligipääsu tehnoloogiale, mis laseb neil pakkuda lõpptarbijale finantseerimist ilma, et nad peaksid selleks ise suuri investeeringud tegema,“ selgitas Inbanki tegevjuht Priit Põldoja.

Tema sõnul lisab stendil koos teiste innovatiivsete Eesti ettevõtetega osalemine neile usaldusväärsust ja toetab Inbanki lugu. „Oleme saanud alguse Eestist, ühest maailma kõige arenenumast digitaalsest ühiskonnast, kust on pärit mitu ükssarvikut,“ sõnas Põldoja. Eesti ühisstendil osalevad: Cybernetica AS, SK ID Solutions AS, Union Fintech OÜ, Mooncascade OÜ, Wallester AS, B.​EST Solutions Estonia OÜ, Inbank AS, Dexatel OÜ, Trustlynx OÜ, Advapay OÜ, CybExer Technologies OÜ, Bankish AS, Fintech Market OÜ, Mifundo OÜ, Modular Technologies OÜ, Vespia OÜ ja Complok OÜ.

Money 20/20 Europe on Euroopa suurim finantstehnoloogia üritus, mis keskendub maksete ja finantsteenuste innovatsioonile. Mullu osales konverentsil ligi 2000 ettevõtet ning iga neljas külastaja oli oma ettevõttes juhtkonna liige. 

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond. 

Jaga postitust

Tagasi üles