Vaata peasisu

Eesti BBC Travel Show’s

EASi ja KredExi ühendasutus
26. oktoober 2022
2 min

Oktoobris läksid eetrisse BBC World News kanalil Travel Show episoodid Eestist.
Detsembri lõpuni näidatakse kanalil ka 30-sekundilist inspireerivat reklaamvideot Eestist.

Foto autor: Lauri Levo

Saate jooksul külastab Christa Larwood Soomaad, uurib lähemalt rabade olulisust meie ökosüsteemi osana, proovib jõhvikaid ning paneb end proovile rabajärves ujumisega. Eristuvana tuuakse välja ikka eestlase saunalembus ning suitsusauna kogemused. Mainimata ei jää Tallinna vanalinna võlu ning hooaega silmas pidades ei saa üle ega ümber meie maagilisest jõuluturust.

Lisaks arutleb saatejuht Iglupargis kahe diginomaadiga, miks on Eesti suurepärane koht diginomaadidele ning milliseid võimalusi on selleks loodud.

Ajakirjanduslikku huvi silmas pidades käsitleb saatejuht ka nõukaaegsete monumentide eemaldamist avalikust ruumist, vaatab tagasi hiljuti toimunud sündmustele ja leiab koos intervjueeritavatega, et monumentidel on küll osa ajaloos, kuid nende koht on siiski muuseumis. Ühtlasi külastatakse Rummut ning uuritakse, kuidas sellest on saanud atraktiivne külastuskoht niisama uudistajatele ja sukeldujatele. Noblessnerit tuuakse esile kui head näidet sellest, kuidas kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasekompleksist on saanud modernne sadamalinnak nii kohalikele kui ka turistidele.

Algatus kajastada Eesti turismi põhiteemasid maailma ühes jälgitumas kanalis tuli Visit Estonia tiimi poolt – monumentide teemakäsitlus on olnud aga puhtalt BBC toimetuse valik.

Travel Show kestab kokku u pool tundi, mille jooksul on eetris kolm eraldiseisvast Eesti-teemalist episoodi. Eesti episoode näidatakse oktoobri jooksul Euroopa kanalil kokku seitse korda ning Põhja- ja Lõuna-Ameerika kanalil kaks korda.

BBC World News kanal on 453 miljonil majapidamisel ning kanalit jälgib ligi 112 miljonit vaatajat igal nädalal. Travel Show on BBC uudistekanali reisisaade, mille fookus on lugudel, kogemustel ja inimestel.

BBC Travel Show Facebooki postitus: https://www.facebook.com/bbctravelshow/

Jaga postitust

Tagasi üles