Vaata peasisu

Eesti avastamata aarded 2015 konkurss kutsub osalema

EASi ja KredExi ühendasutus
9. juuli 2015
2 min

EAS on Euroopa Komisjoni toel alustanud Eesti avastamata aarete konkursiga, mille eesmärgiks on tõmmata tähelepanu kohalikele kasvavatele, Euroopa tasandil veel vähetuntud, kuid rahvusvahelise potentsiaaliga sihtkohtadele, mis meeldejäävate elamuste pakkumise kõrval paistavad silma ka säästva turismi arengu toetamisega.

Käesoleva aasta konkursi „Eesti avastamata aarded 2015. Turism ja kohalik toidutraditsioon“ eesmärgiks on tunnustada sihtkohti, mille turismitooted või –teenused on tihedalt seotud kohaliku toidutraditsiooniga ning kus kohalikku kultuuri tutvustatakse läbi maitseelamuste ja toiduga seotud tegevuste.

Osalema on oodatud sihtkohti esindavad organisatsioonid, kus  on toimiv kohalik ettevõtjate võrgustik ja teenusepakkujate vaheline koostöö ning mitmekesine tootepakkumine. Konkursile esitatud sihtkoha turismitootes on maitseelamused ühendatud muude kohaliku kultuuri ja pärandi tutvustamisega seotud tegevustega.

Võitja selgub hiljemalt 14.oktoobril 2015. Auhinnafondiks on õppereis võitja- ja kahe finaali jõudnud organisatsiooni meeskonnale (maksimaalselt 3 liiget) konkursi teemaga haakuvasse sihtkohta Rootsis. Lisaks esimesele viiele parimale pakutakse konsultatsiooniteenust tootepakkumise arendamiseks.

Eestis otsitakse konkursiga avastamata aardeid aastast 2008.

  • Eesti avastamata aarded 2013. Ligipääsetav turism – Haapsalu linn
  • Eesti avastamata aarded 2011. Turism ja taastatud ajaloolised paigad – Lahemaa 3 kaunist mõisa
  • Eesti avastamata aarded 2010. Veeturism – Võrtsjärv (SA Võrtsjärve)
  • Eesti avastamata aarded 2009. Turism ja kaitsealad – Soomaa Rahvuspark
  • Eesti avastamata aarded 2008. Turism ja vaimne pärand – Viljandi linn

Lähem info konkursist http://www.puhkaeestis.ee/et/eden-eesti-avastamata-aarded-turismis

Konkursi läbiviimist kaasrahastatakse Euroopa Liidu programmi COSME raames.

                         

Jaga postitust

Tagasi üles