Vaata peasisu

Eesti äridelegatsioon Indias: leiti uusi koostöö- ja ärivõimalusi India ettevõtete ja asutustega

EASi ja KredExi ühendasutus
13. veebruar 2024
3 min

Jaanuari alguses (6. – 12. jaanuar) toimus Eesti äridelegatsiooni visiit Indiasse, mida juhtis majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo. Visiidi käigus tutvustati Eesti innovaatilisi tehnoloogiaid ja tänu mitmetele kõrgetasemelistele kohtumistele ja sõlmitud lepingutele leiti ka uusi koostöö- ja ärivõimalusi India ettevõtete ja valitsusasutustega.

Visiidi keskmes oli rahvusvaheline investorite tippkohtumine Vibrant Gujarat Summit, lisaks toimusid mitmed töökohtumised ning külastati ülikoole ja ettevõtteid.

Minister Tiit Riisalo sõnul on Eesti eesmärk teha koostööd riikidega nagu India, kes jagavad meiega samu väärtusi – demokraatia, õigusriik ja vabaturumajandus. „Need põhimõtted on aastakümnete jooksul olnud Eesti edu aluseks ja Indial on kindlasti oluline roll nende säilitamisel ülemaailmses väärtusruumis. Eesti ettevõtted on valmis jagama oma parimaid teadmisi, olgu see e-valitsemise, küberturvalisuse, rohetehnoloogiate, haridustehnoloogiate või näiteks personaalmeditsiini vallas,“ loetles Riisalo.

Riisalo sõnul on Eesti ja India kaubandus- ja investeerimissuhted viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud ning täna ekspordib sinna üle saja Eesti ettevõtte. „India on üks maailma suurimaid teenuste ostjaid ja müüjaid, mis tähendab, et potentsiaali on meie ettevõtete jaoks veel tohutult,“ lisas minister Tiit Riisalo.

Olulised kohtumised ja koostöölepped

Indiat külastanud äridelegatsiooni kuulusid juhtivad Eesti ettevõtted ja asutused nagu Cybexer Technologies, Vegvisir, Gennet Laboratories, Leil Storage, LEI Register, Omniva, Eesti Energia ja TalTech. Kõik eelpoolnimetatud said võimaluse oma tooteid ja teenuseid kohalikele huvilistele esitleda ning pidasid edukaid läbirääkimisi potentsiaalsete investorite ja partneritega, laiendades nii Eesti ärihorisonte Indias.

Üheks oluliseks sündmuseks oli näiteks Eesti kaitsetööstusettevõtte Vegvisir ja India ettevõtte MKU Limited vahelise mõistmise memorandumi allkirjastamine, mis tähistas Vegvisiri turu laienemist Indiasse. Lähemalt loe Vegvisiri India visiidi positiivse tulemuse kohta siit.

Eesti-India koostöö edulugu on ka CybExer Technologies, kes on juba mitu aastat olnud partneriks India riiklike küberõppuste läbiviimisel. Rashtriya Raksha ülikoolil on CybExeriga otsene ja väga hea koostöö.

“India turu tohutult suur ja põnev turg ajendab meid aktiivselt panustama selle paljutõotavasse tulevikku. Hindame kõrgelt minister Riisalo, ministeeriumi ja India saatkonna pidevat toetust ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse asendamatut abi. See toetus suurendab oluliselt meie võimet uurida selle dünaamilise turu mitmekesiseid võimalusi. Tulevikku vaadates ootame selle paljulubava teekonna jätkuvat koostööd ja kasvu,” märkis CybExer Technologies’i tegevjuht Andrus Kivisaar.

EASi ja KredExi ühendasutuse Aasia regiooni juhi Xenia Joost rõhutas kasvava India majanduse tähtsust ja Eesti pühendumust pikaajaliste koostööde edendamisele mõlema riigi ettevõtete vahel.

„India turu vastu tunnevad huvi väga erinevate sektorite esindajad alustades energiast ja küberturvalisusest kuni biotehnoloogia ja toidutööstuseni välja. India majandus on jõuliselt kasvamas ning see loob väga erinevaid võimalusi.“

„Uutele, eriti nii suurtele ja kaugetele turgudele sisenemine eeldab aga pikaajalist ettevalmistust ning süsteemseid tegevusi. EASis pakume nii vajalikke nõustamisi, aitame kokku leppida kohtumisi ning osaleme messidel – tuleb meid üles otsida ja küsida,“ ütles Joost.

Vibrant Gujarat on iga kahe aasta tagant toimuv ülemaailmne investorite tippkohtumine, mis on suunatud ärijuhtide, investorite, korporatsioonide, poliitika- ja arvamusliidrite kokkuviimisele ja uute ärivõimaluste uurimisele ja loomisele.

Kui näete oma ettevõtte turuna Indiat, siis pöörduge julgelt meie poole, et saada personaalset juhendamist ja tuge. Aitame Eesti ettevõtteid igal sammul.

Grace Neha Nathaniel

projektijuht (India)

+372 5819 0569
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles