Vaata peasisu

EASist saab tänasest taotleda uuenenud tingimustega tootearenduse toetust

EASi ja KredExi ühendasutus
17. juuni 2019
2 min

Alates 17. juunist saab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest taotleda uuenenud tingimustel tootearendustoetust. Toetust saab nüüd taotleda kogu tööstussektor, maksimaalne toetussumma tõuseb üle kahe korra ning edaspidi on võimalik toetust saada ka suurettevõtetel.

„Hetkel on paljudel ettevõtetel küsimus, et kas see, mida ma täna oma klientidele müün, on ka see, mis mulle viie aasta pärast leiva lauale toob,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane. Ta lisas, et kuna sisendite hinnad ja palgad on kiiresti tõusnud, siis ei ole Eesti enam ammu odav koht tootmiseks. „Järelikult peavad tõusma ka toodete ja teenuste hinnad,“ rõhutas Rebane.

„Tootearendus on ettevõtete jaoks kallis ja ajamahukas ning puudub kindlus, et see investeering omakorda uut raha sisse tooma hakkab. Tootearendusega seotud riskide maandamiseks ja selleks, et julgustada ettevõtteid innovatsiooni investeerima, pakubki EAS tootearenduse toetust,“ rääkis Rebane.

Uuenenud tingimused võimaldavad toetust taotleda kõigil tööstussektori ettevõtetel, olenemata valdkonnast, kus ettevõte tegutseb. Toetuse maksimaalne suurus on ühe projekti kohta 500 000 eurot ja minimaalne 20 000 eurot. Selleks, et võimaldada väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele parem potentsiaal kasvuks, on nendel toetusmäär vastavalt 45% ja 35%. Suurettevõtete jaoks on toetusmäär 25%.

Projekti kestus võib olla kuni kolm ja pool aastat. Toetuse taotlemiseks peab ettevõtte viimase kahe majandusaasta keskmine põhitegevuse müügitulu olema vähemalt 200 000 eurot.

Rohkem infot ja taotlemine: www.eas.ee/teenus/toostusettevotja-tootearenduse-toetus/

Jaga postitust

Tagasi üles