Vaata peasisu

EASi välisinvesteeringute keskus valiti teist aastat järjest parimaks välisinvesteeringute agentuuriks

EASi ja KredExi ühendasutus
19. juuni 2019
2 min

Suurettevõtete juhtide ja otsustajate seas populaarne ajakiri Site Selection valis oma raportis „2019 Global Best to Invest“ Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisinvesteeringute keskuse teist aastat järjest parimaks välisinvesteeringute agentuuriks.

„See on meeldiv tunnustus ja näitab, et me oleme oma tegevusega õigel teel, kuid oma töö tulemuslikkust ja mõju majandusele mõõdame siiski läbi Eestisse loodud kõrge lisandväärtusega töökohtade ja läbi Eestisse tehtud investeeringute,“ ütles EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand. Möödunud aastal ulatus välisinvesteeringute keskuse otseste välisinvesteeringute maht 324 miljoni euroni ja investorid lõid üle Eesti ligikaudu 1500 uut töökohta.

„Täna ei otsi Eesti välisinvesteeringuid iga hinna eest, vaid otsime selliseid investeeringuid, mis jätavad Eestisse võimalikult suure majandusliku jälje. Me ei soovi ka selliseid välisinvestoreid, kes nõuavad enne investeerimist riigilt suuri erandeid. Lisaks proovime leida rohkem välisinvesteeringuid üle Eesti, et elavdada elu võimalikult ühtlaselt,“ kommenteeris Selirand.

Žüriisse kuulusid rahvusvahelised ettevõtte laienemise asukoha valiku konsultandid ning ajakirja Site Selection toimetus, kes hindasid EASi välisinvesteeringute keskust kõrgelt päringutele vastamise professionaalsuse, laia keelteoskuse ja investoreid huvitava spetsiifilisema info poolest, nagu näiteks erinevate lubade menetlemise kiirus. Veel hinnati välisinvesteeringute keskuse puhul kõrgelt investorite järelteenindust. Eraldi toodi esile välisinvesteeringute kodulehte https://investinestonia.com/, mis žürii hinnangul on hea kujundusega, loogiline ja informatiivne.

Site Selectioni ajakirja loeb regulaarselt ligikaudu 45 000 ettevõtte tippjuhti, asukoha valiku konsultanti ja kinnisvaraprofessionaali. Site Selection ilmub kord kahe kuu järel ning on saadaval nii trükitult kui veebis nende kodulehel https://siteselection.com/.

Jaga postitust

Tagasi üles