Vaata peasisu

EASi välisinvesteeringute keskus lõi Ukraina ettevõtjatele veebilehe

EASi ja KredExi ühendasutus
9. märts 2022
2 min

EASi välisinvesteeringute keskus lõi ukraina- ja inglisekeelse veebilehe, mis annab vastuseid korduvatele küsimustele, kuidas saavad Ukraina ettevõtted töötajaid Eestisse tuua ja kuidas Eestist edasi töötada.

„Pakume kõikehõlmavat teenust, et pehmendada keerulisse olukorda sattunud inimeste ja ettevõtjate jaoks nende ajutist Eestisse maandumist. Koondame veebilehele kokku infot erinevatelt teenusepakkujatelt, kes on valmis toetama oma tasuta teenustega ukrainlaste Eestis viibimist. Oleme tänulikud infolehe jagamise ja suunamise eest, et see jõuaks kõigi abivajajateni,“ ütles EASi välisinvesteeringute keskuse juht Joonas Vänto. Lehelt saab infot nii Eestisse tuleku, kohapealsete teenuste ja erinvate töövõimaluste kohta.

EASi välisinvesteeringute keskus pakub koostöös Work in Estonia Eesti Rahvusvahelise Majaga veebilehe kaudu kõikidele Eestisse ümber asuda soovivatele Ukraina ettevõtetele nõu ja tuge. EASi konsultandid aitavad kontoripinna leidmisel, elukoha, kooli ja lasteaiakoha leidmisel ja vajadusel aitavad korraldada transporti Eesti ja Ukraina piiri vahel. Nõustajate kontaktid on leitavad siin: https://investinestonia.com/for-ukrainians

Vabariigi valitsus kiitis heaks korralduse, mis annab ajutise kaitse Venemaa massiivse sõjalise agressiooni tõttu Eestisse põgenevatele Ukraina inimestele. Tänu ajutisele kaitsele saavad sõjapõgenikud alates kolmapäevast taotleda Eestis elamisluba ühe päevaga ning Ukraina kodanikud võivad tööturul osaleda võrdsetel alustel Eesti kodanikega.

Eelmisel nädalal lõpetas EASi ja KredExi ühendasutus Venemaa suunalised turismiturundustegevused, kutsus tagasi Moskva turismiesindaja ning tühistas osalemise Venemaa ja Valgevene ärimessidel. Kõikide Venemaa ja Valgevene välisinvesteeringuprojektide teenindamine on lõpetatud.

Work in Estonia programm on osa EASi ja KredExi ühendorganisatsioonist ning selle eesmärk on toetada Eesti ettevõtteid välisvärbamisel. Selleks tutvustatakse välistalentidele Eestit atraktiivse töötamise kohana, toetatakse Eestis tegutsevaid ettevõtteid välisspetsialistide tööle võtmisel ja tööl hoidmisel, pakkudes teenuseid alates välistalentide meelitamisest kuni nende ja nende kaaslaste ning perekonna ümberasumise ning kohanemise toetamiseni. 2018. aastal loodi Work in Estonia one-stop-shop teenuskeskusena Rahvusvaheline Maja Ülemiste linnakus, mis pakub välistalentidele vastuvõtmise ja kohanemise teenuseid ning tööandjatele välisvärbamise alast nõustamist.

Jaga postitust

Tagasi üles