Vaata peasisu

EASi uus ettevõtte arenguprogramm aitab ettevõtetel käiku vahetada

EASi ja KredExi ühendasutus
11. jaanuar 2016
2 min

EAS avab täna ettevõtte arenguprogrammi. Programmiga soovib EAS suurendada nende ettevõtete arvu, kelle abil on Eestil järgmiste aastate jooksul välja pakkuda arvestataval määral läbimurdelisi tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir usub, et programmi tulemusena saab Eesti endale juurde tugevaid eksportivaid ettevõtteid.  „Ekspordi ja tööstustoodangu langustrendi valguses on õige aeg panustada sellesse, et meie ettevõtted saaksid muutuvate oludega kiiremini kohaneda.“

„Ettevõtte arenguprogrammiga pakume ettevõtjatele edukamaks arenguks seda väljundit, mis neil puudu on – aitame arendada toodet või teenust, leida sellele ostja ja siseneda eksporditurule. Ilma ekspordita ju uut raha riiki ei tule, töökohti ei looda ja üldine rikkus ei kasva. Arenguprogrammis vaadeldakse toetatavat ettevõtet tervikuna ning pakutakse talle tuge just nendes kohtades, kus king kõige rohkem pigistab,“ lisas minister.

Arenguprogramm on uus lähenemine ettevõtete toetamisele, kus hinnatakse ettevõtte olukorda ja vajadusel suunatakse konsultantide ja mentorite abil tähelepanu kitsaskohtadele, arengu- või tootearendusvõimalustele. Programmis osaledes paneb ettevõte kokku senisest ambitsioonikama ja pikemalt ette vaatava arenguplaani.

Ettevõtte arenguprogramm toetab ettevõtete läbimõeldud arengut, tegevuste paremat planeerimist, innovatsiooni rakendamist ja tootearendust. Iga programmis osalev ettevõte toob arenguprogrammi läbimise käigus turule uusi tooteid ja teenuseid, mis on senistest suurema kasumlikkusega.

Programm on mõeldud vähemalt kolmeaastase tegevusajalooga ambitsioonikatele ettevõtetele, kes soovivad kasvada ning kellel on valmisolek investeerida. Eelduseks on ekspordikogemuse olemasolu ja vähemalt kaheksa töötajat.

Programmi eelarve on 73 000 000 eurot, millest I etapi eelarve on 20 500 000 eurot. Programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Programmis osalemiseks tuleb täita EASi kodulehel olev küsimustik www.eas.ee/arenguprogramm

 

Lisainfo:

Tea Danilov
Ettevõtluse ja ekspordi keskuse direktor
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)
Telefon 627 9503
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles